Më mbaj mend (për 1 muaj)

Harbin Hoxha - Ajo  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

10/05/2009

2009-05-09T23:00:00+00:00Ajo

Asht shum e msheft
Enigme me profesion
asht shum e ndijshme
thehet si porcelan
asht shum e lumtun
kur zogjët fluturojn
shum e amel
kur flet e buzqesh

Ajoooo dhe kohen e nal
Ajoooo dhe diellin e bon han
Ajoooo krejt yjet i numron
Ajoooo gjeth metet ajo dhe kurr ska me ndryshu...

Asht shum e ashper
Kur muhabetit ja nis
shum e rrezikshme
kur qefin ja prish
shum e lazdrume
kur ec rruges me kallderm
asht shum e eger
kur rete qiellin e mlojn


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet