Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Dauti - E Njejte Mbetet Itaka Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Eshte nje vend qe dua
i bukur si trishtim
nje gje tjeter eshte ai
eshte vendi im

Cdo gje mora me vete
ate dite qe u largova
vec zemren e plagosur e harrova
Tani qe kam kaq mall
i permalluar per SHQIPERINE
se dhe deti ka frike se mbytet
atje ne mallengjim.

Ref

Se shekujt ikin e vine
e njejte mbetet Itaka
atdheu kur ndodhet larg
si gjaku te jete plaga.

Eshte nje vend qe e dua
i bukur si nje lot
nje gje tjeter eshte ai
tjeter toke.

Varferi e lypsar
me e madhja pasuri
pak urrejtje dhe shume dashuri

Eshte ai vend
qe na perze
dhe pastaj na perqafon
eshte atje nje gje tjeter
eshte atje
SHQIPERIA JONE.


Haxhi Dauti - E Njejte Mbetet Itaka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Njejte Mbetet Itaka".
3. Video është e këngës "E Njejte Mbetet Itaka", por nuk këndohet nga Haxhi Dauti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Haxhi Dauti:


Komente 0