Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Dauti - Fle Dhe Vajto Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Çdo ditë herët në mëngjes
unë u zgjoja pa gdhirë dita
i vetmuar unë, një fëmijë i shkretë
i rrethuar me mure me plita

Çdo ditë herët në mëngjes
unë bridhja pranë gjyqit të shkretë
mezi prisja fëmijët e lagjes
sa të zgjoheshin
e të më sillnin pak shpirt e jetë

I pa ngrënë o nënë
i lotosur, i frigosur
Fle dhe vajtoj
çdo nate pa hënë
gjumi nuk më zë

Fle dhe vajtoj
çdo nate pa hënë
gjumi nuk më zë

Me kitarën time
rri e po vajtoj
për babën sa më kish lënë
me kitarën time
unë po kërkoja nënën time
që ish shumë larg

Sa shpejt nata po kaplojë
errësira mbi qiell po zotëron
çdo fëmijë në shtëpi të vetë po shkon
unë i mjeri me lot në sy o pa njeri
i pa ngrënë o nënë
i lotosur, i frigosur

Fle dhe vajtoj
çdo nate pa hënë
gjumi nuk më zë
Fle dhe vajtoj
çdo natë pa hënë
gjumi nuk më zë

Fle dhe vajtoj
çdo natë pa hënë
gjumi nuk më zë

Fle dhe vajtoj
çdo natë pa hënë
gjumi nuk më zë
gjumi nuk më zë
gjumi nuk më zë
gjumi nuk më zë
gjumi nuk më zë


Ky tekst u dërgua nga Eduart NonajHaxhi Dauti
Publikimi: 28/10/2021


Haxhi Dauti - Fle Dhe Vajto
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fle Dhe Vajto".
3. Video është e këngës "Fle Dhe Vajto", por nuk këndohet nga Haxhi Dauti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Haxhi Dauti:


Komente 0