Tema: Poezi Për Shkollën


Maturantëve

Filluat bashkë nga viti i parë
Sa te rinje e fillestarë
Shumë shpejtë ne klasë u njoftuat
Shoqërin e re e filluat.

Kurrështar ishit ç'do ditë
Ç'ka po ju pret vitin e dytë
Shumë gjëra te reja ju mësuat
Me sukses ketë vitë e pefunduat.

Dalngadal erdhi shtatori
E filluat me shumë risi
Mësimet mbeten pak pas dore
Vit i bukur per dashuri...

Viti i katërt erdhi shumë shpejtë
Edhe pak muaj ju kan mbet
Rrugët tuaja do te ndahen
Kujtime te mira, me ju do mbahen.

Erdhi edhe nata finale
Tapeti i kuq per ju u shtrua
Po shkëlqeni ju te gjithë
Duke buzëqeshur e vallëzuar.

Emocionet nuk kan te ndalur
Orët e fundit po afrojn
Duke u përqafuar me lot në sy
Ky kapitull per ju po perfundon.

Maturant u prifte e mbara
Krenar me ju qe u patem
U urojm shëndet të plot
Dhe sukseset mos t'u ndalën.

- Poezi nga Heroina Rexhepi-Neziri{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Heroina Rexhepi-Neziri


Komente 0