Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Atdheun

I Lumtur Per Kete Atdhe.

Që nga malet e Korabit,
më vinin në vesh
fjalët e babit.

-O bir im gëzoju kësaj toke,
se është më e bukura e kësaj bote.
Vrapo në fushën e Myzeqesë,
shikoje vesën e mrekullueshme në mëngjesë.
Fluturo në ajër si shqiponjë,
dëfreu me mrekullitë e Shqipërisë
dhe të Camërisë.
Fluturo në ajër si shqiponjë,
fluturo në viset shqiptare,
tregoi për historinë e tyre,
nga:
Kosova e në Camëri,
nga Durrësi e deri në Maqedoni.
tregoi për origjinën e tyre,
tregoi për këtë Shqipëri

E papritur sytë më ishin verbuar,
kur kuptova se zemra ime kishte ndaluar.

- poezi nga Hyqmet Mehalla


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet