A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Bardhë Dhe Zi

Përpiqem të shikoj lart
për pak ngrohtësi,
Por se kuptoj
pse nuk ngroh më ai diell.

Përpiqem që mbrëmjet
t'i shikoj si bukuri,
Por se kuptoj
pse nuk ka asnjë yll në qiell.

Përpiqem të kërkoj
për pak magji,
Por se kuptoj
pse cdo gjë që prek kthehet bardh e zi.

- poem written by Hyqmet Mehalla


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019