Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hysni Zeqiri - Ukshinit (in Memoriam Ukshin Hoti) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ti ndoshta gjall akoma je
Se varrin njerzit nuk ta dine
Se s’mund te vdes nje promethe
Qe ndezi flaken per lirine.

Ukshin I dashur mik e shok
Te gjithe e dime se ti do vish
Ne po te presim te gjith tok
Te hedhim vallen e lirise

Se ne themele dashurish
Ti vure zemren gur te rende
Trimat nuk vdesin ti ta dish
Se trimat mbeten veç ne kenge

Ti do te hecish bashk me ne
Do na udheheqish me guxim
Besnik i brezave qe le
Dhe drit per brezat qe do vine


Ky tekst u dërgua nga Endrit

Hysni Zeqiri - Ukshinit (in Memoriam Ukshin Hoti)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ukshinit (in Memoriam Ukshin Hoti)".
3. Video është e këngës "Ukshinit (in Memoriam Ukshin Hoti)", por nuk këndohet nga Hysni Zeqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Hysni Zeqiri:


Komente 0