Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Treni I Fundit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Shikoj trenin si shpejton,
Treni fundit nuk frenoj,
Mbeta vetëm në peron,
Un' i gjor',
Sa më larg,
O sa më larg,
O sa më larg treni shpejton,
Mbeta vetëm në peron,
Un' i gjor'.

Fati mjer' shpinën ma kthen,
Shpresa e fundit qe aj tren,
Treni humbi në err'sir',
Më se shoh,
O im Zot,
O im Zot,
O im Zot, ti më ndihmo!
Rrugën t'kthehem në shtëpi,
Ti ma trego!

Un' jam rrezja e vet'mis',
Qindra mila larg shtëpis',
Zërin tim kush se dëgjon,
Se dëgjon,
O im Zot,
O im Zot,
O im Zot, ti më ndihmo!
Rrugën t'kthehem në shtëpi,
Ti ma trego!


Ky tekst u dërgua nga Mirela Gjilan   LRamadaniIlirët
Publikimi: 29/09/2012


Iliret - Treni I Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Treni I Fundit".
3. Video është e këngës "Treni I Fundit", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0