Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Boemi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kur jam nisur në mërgim,
Me një valixhe n'rrugë pa kthim,
Me dy pika lot në sy,
Me zemër t'thyer t'kam lën’ ty,
Dit’ të tëra kan’ kalu,
Thellë në shpirt unë jam dërmu,
S'kam lan’ vend pa e kërku,
Jet’ boemi kam jetu,
S'kam lan’ vend pa e kërku,
Jet’ boemi kam jetu.

Djalli shpirtin le t'ma merr,
Nëse ta kam bër’ me sherr,
Të kam dashur dhe të du,
Kurrë, ty kurrë, s'kam për t'harru,
Dit’ të tëra kan’ kalu,
Thellë në shpirt unë jam dërmu,
S'kam lan’ vend pa e kërku,
Jet’ boemi kam jetu,
S'kam lan’ vend pa e kërku,
Jet’ boemi kam jetu.

S'kam fuqi më të ndryshoj,
S'kam ku të kthehem, ku të shkoj,
Nga lëkura s'mund të dal,
Por ty do të kujtoj me mall,
Dit’ të tëra kan’ kalu,
Thellë në shpirt unë jam dërmu,
S'kam lan’ vend pa e kërku,
Jet’ boemi kam jetu,
S'kam lan’ vend pa e kërku,
Jet’ boemi kam jetu.


Ky tekst u dërgua nga  adhurim   LRamadaniIlirët
Publikimi: 03/03/2011


Iliret - Boemi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Boemi".
3. Video është e këngës "Boemi", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0