Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Rokeri I Moshuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Shekulli njëzet, një roker do të mbajë në mend,
Qindra-mija të rinj’, në erupcion, histeri,
I moshuar për rock’n’roll, i moshuar por me përvoj',
Prore ke qen' dhe çdo her’ ke mbet',
Idol, i gjeneratës së re.

Karriera mbaron, vepra mbetet për histori,
Se ai ka qen’ i madh, ai këndoi për Etiopin’,
I moshuar për rock’n’roll, i moshuar por me përvoj',
Prore ke qen' dhe përher’ ke mbet',
Idol, i gjeneratës së re...

Tinejxherët t’adhurojn’,
Në sken’ të presin me ovacione,
Hej profesor, profesor,
N’rock’n’roll ti mbetesh prore.
Tinejxherët t’adhurojn’,
Në sken’ të presin me ovacione,
Hej profesor, profesor,
N’rock’n’roll ti mbetesh prore.

Tinejxherët t’adhurojn’,
Në sken’ të presin me ovacione,
Hej profesor, profesor,
N’rock’n’roll ti mbetesh prore.
Tinejxherët t’adhurojn’,
Në sken’ të presin me ovacione,
Hej profesor, profesor,
N’rock’n’roll ti mbetesh prore.
Tinejxherët t’adhurojn’,
Në sken’ të presin me ovacione,
Hej profesor, profesor,
N’rock’n’roll ti mbetesh prore.


Ky tekst u dërgua nga  LRamadaniIlirët
Publikimi: 01/12/1990


Iliret - Rokeri I Moshuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rokeri I Moshuar".
3. Video është e këngës "Rokeri I Moshuar", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0