Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Qiribi, Qiribu, Qiribamba Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

O shqiptar, o ju shqiptar,
T'shkapërderdhur an' e mban',
Kudo jeni, kudo qoft',
Zoti juve ju bekoft'.

O shqiptar, o ju shqiptar,
S'na ka ecën puna mbar',
Por jem komb o për hata,
Si në brenga e sefa.

Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba,
Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba,
Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba.

Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba,
Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba,
Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba.

O Ballkan more Ballkan,
Do t'shëndrrohesh në vullkan,
Se me shqiptar nuk ka mahi,
Ka durim, por ka kufi.

Moj Evrop', moj Evrop',
O dhe me ty jemi ngop',
Fatin vet' e marrim n'dor',
Çka ke mbjell' o ki me korr'.

Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba,
Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba,
Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba.

Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba,
Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba,
Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba.

AREEE...

Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba,
Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba,
Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba.

Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba,
Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba,
Hoj, çiribi, çiribu, çiribamba.


Ky tekst u dërgua nga  LRamadaniIlirët
Publikimi: 30/01/2017


Iliret - Qiribi, Qiribu, Qiribamba
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qiribi, Qiribu, Qiribamba".
3. Video është e këngës "Qiribi, Qiribu, Qiribamba", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0