Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Infinit Records - Dr. Jet Ddis

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dr. Jet Ddis".
3. Video është e këngës "Dr. Jet Ddis", por nuk këndohet nga Infinit Records.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Infinit Records - Dr. Jet Ddis  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

30/04/2007

2007-04-30T20:40:01+00:00Chorus:
[ti gjeth ki me kon]
Dr. Jet-im, me mendim, t'njejtin
si NoName, plot vrrejtje.
N'gjendje inat mi jau marr krejtve
Veq-me, thon "hej, qe,
Ekremi-me mu lun koqe
M'dhunon e masnej m'len t'myt n'qoshe
Veq e di qe m'man list si shoqe
s'ma rras as 2% se ftyren e kom Gjakovqe!

Verse 1:
Doktor, kari kohve t'fundit o ka m'dhem
merre llupen kqyre se hiq rahat s'po m'len
futja ni masazh qaty, rrugen tash mos e kthe
perbie krejt, n'gjys punen kurr mos e le.
Vet e hape gojen, the qe je producent
vet e kape lojen, kur anonimin tu e myt kesh.
U duft mu perzi tipi, hunen si biber
se n'Gjakove krejt qashtu jon, pi t'parit deri n'skejt!
P1: U jarabi, sha koka ky far Ekremi?
P2: shka m?r? P1: niva se ish nifar gjeni(e), e le **
e ndreqi Jetin, ja mor fty?ren, n'intarnet e shkepi
e ky tjetri i u munajke mu bo si Treshi P?rsheshi.
****... kom qef kur koqe me ty luj
dej qitash garant maicen e ke bo uj.
Ma mire shuj n' fillim une boll fer po t'thom
perdore trunin, mare shkom, une anonimi sjom.
Un' jom krejt kta tjert bashk n'fuqin e 2-te
ti pesqin kong mi qite, pi karrikes s'un em shtyn.
Kqyre tipin tu e hap gojen, ngan, e njek gripin
gripat tjera shpejt i ikin, se krejt e dijn qe ka knu me Trimin.
Hah! Ani tipi shkrun n'veten e 2-te
"un e bi-52, jemi ma t'myrte", po mare...
Ju jeni qata qe me Trim Bejbin keni kcy
tu inxhizu zonin mi instrumentallat, masnej tu fry
neper internet, tash vone qe jeni prish
"une i kom bo beats-at e mi, po ai shume po perzin"
Boll po munohesh veten pi Trimit me leqit
po kerkush s'po t'beson se krejt e dijm qe n'both jeni **!
M'ofendon kur thu qe per NoName s'kom qa thom
hajde dalim llajv, hudum, t'pordhi pa mikrofon!
Ti, loqk, s'ki ide qysh truni jem funksionon
non-stop foli n'rim, pi luftes trunin e kom llom...
Shume pi nenvlerson rimat e mia tu menu
qe Ill Matiku ka hup veq qe audio s'ka mujt me postu
Po tash ti je tjeter, hajde kallxom qka munesh me bo
kallxomi rimat e tua qe qaq mire po din mi shkru n'anglisht
qe kushedi sa here mi lexu s'muj mi paramenu
repi u bo mu knu... qite Cuban Linkun permas
e t'ngojm qka karin din me shkru


Ky tekst u dërgua nga  adhurim
Më Shumë Këngë Nga Infinit Records:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet