Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irsa Qosja - Enderr  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Top Fest 10

Komente

Asnjë Koment

21/12/2012

2012-12-21T16:47:16+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Enderr" kënduar nga Irsa Qosja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Irsa Qosja i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Olta Selimi - Enderr

Sonte Ne Natë të errët të kujtoj
i trazoj endrrat te ketij qyteti
te qytetit ku jam
a m'beson
unë i thërras në argëtim

Enderr, o Enderr
dëshiren ti qoja asaj
dhe thuaj më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Sonte Ne Natë të errët të kujtoj
i trazoj un endrrat te ketij qyteti
te qytetit ku jamë am beson
unë i thërras në argëtim

Ndonëse Jam ndjerë i vetmuar
ne atdhe kam deshirë për të takuar
a m'beson a m'beson
Une Te Therras ne argetim

Enderr, o Enderr
dëshiren ti qoja asaj
dhe thuaj më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

E Dashur Këtu Jam i Vetmuar në qytet te huaj larg prej teje
larg prej deshires por zemrat bashkohen pres me mall që të kthehem ne atdhe

Enderr, o Enderr
dëshiren ti qoja asaj
dhe thuaj më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Irena Metalla - Enderr

Hapi syte e me shiko
Kurre nga Endrra mos u zgjo
Neper Endrra jam me TyTyTy
Aty do jemi une dhe TiTiTi 2x

Cdo dite eshte njesoj
Thua eshte loje
Ndryshe thua ndryshe sillesh
Nuk arrij t'kuptoj
Qfare kerkon TiTiTi 2x

Ti me jep fryme te jetoj
Boten me ty ta pushtoj Onana
Sa here mare fryme a me ndjen
Inspirim ti,Infiniti qe s'mbaron 2x

Cdo dite eshte njesoj
Thua eshte loje
Ndryshe thua ndryshe sillesh
Nuk arrij t'kuptoj
Qfare kerkon TiTiTi 2x

ONANA

Sefe Duraj - Enderr

E mire je per qefin tem
qenke rrit si molla n'rrem
t'paska hije per mbretnesh
knaqet zemra kur buzeqesh-2x

Te du te du ti me m'thane
shkojme mahallen e cojme n'kam
hajde t'jap dashni me vlere
me m'pa n'anderr me sy cel-2x

N'bash me dal cike ne qytet
aman dil njihere vec vet
folma fjalen mire me za
sa te du vet ke me pa-2x

Te du te du ti me m'thane
shkojme mahallen e cojme n'kam
hajde t'jap dashni me vlere
me m'pa n'anderr me sy cel-2x

Më shumë këngë me këtë titull:




Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet