Jashar Hoxha
Jashar Hoxha
Jashar Hoxha
  • Vendlindja:
  • Drenas
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Shtator 1992
  • Horoskopi:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Jashar Hoxha është këngëtar i njohur. Jashar Hoxha është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur, njekohesisht AutoDidakt. Jashar Hoxha siç është I njohur për publikun jeton ne Drenas dhe njihet si njëri ndër kompozitorët dhe këngëtarët më të kërkuar Kosovarë. Në skenën Kosovare u paraqit fillimisht si këngëtar ku lansoi Kengen e tij te pare te titulluar" ME KANE THEN ". E nisi shumë mirë karrierën e tij si këngëtar në festivale duke mos anashkaluar pothuajse asnjë festival të mundshëm në Shqipëri apo Kosovë. Kështu e vazhdoi pjesëmarrjen nëpër festivale. Jashar Hoxha njihet si njeri prej kompozitoreve dhe kengetareve me te mire Kosovarë. Veprat e tij kane zgjuar interesim te madh tek publiku shqiptar por edhe tek ai i huaj. Sot Jashar Hoxha tani per tani eshte kompozitori me i kerkuar shqiptar. Ai ka realizuar shume hite dhe ne shume kenge te tjera te Kengetareve te ndryshem ishte edhe si "BACK VOCAL" apo siq e kuptojm ne" ZERI I DYTE". Jashar Hoxha nuk do te ndalet asnjeher se punuari, ai eshte duke punuar qdo here ne STUDION e tij "JashaRecords" per vete si dhe per artiste te tjere,ai ka nje mesazh per talentat e rinje, ju thote se talenti vjen si shperblim nga Zoti e jo nga qefi per tu ber Artist,Puna dhe vetem deshira apo vullneti i madhe ja arrin qdo qellimi qe kemi.Jashar Hoxha e ka cekur se nuk do te ndalet asnjeher dhe do t'ju sjell keng dhe hite per te gjithe Fansat e tij.

Në vitin 2010, Jashar Hoxha publikon albumin "Live".

Më datë 10 Maj 2017, Jashar Hoxha publikon videoklipin "Maturantë".

Më datë 20 Shkurt 2023, Jashar Hoxha publikon videoklipin "Ma Ktheve Me Tradheti". Muzika e këngës është shkruar nga vetë Jashar Hoxha.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Jashari Jashari  Komente 31