Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jashar Hoxha - O Gurbet I Zi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Ne gurbet shkojm o shok.
Pa pushime jemi kon ,
tuj vajtu me lot ne sy,
Pa familje smund te rri...

O Gurbet gurbeti i zi ,
mos ma merr o ket rini ,
mos i humb ooo shum te ri ,
let te gzohen ne shtepi...

Po kjo jeta shum e zezë ,
tokat tona i lam te shkret,
ne gurbet shkojm pa pushu,
tokat tjera mej punu...

O Gurbet gurbeti i zi,
mos ma merr o ket rini,
mos i humbooo shum te ri,
let te gzohen ne shtepi...

Qka te t'bej gurbet,
qe i vetmi na mashtron,
ne gurbet shum rend me shku,
se shum zemra jan helmu...

O Gurbet gurbeti i zi,
mos ma merr o ket rini,
mos i humbo shum te ri. let te gzohen ne shtepi... O Gurbet gurbeti i zi,
mos ma merr o ket rini,
mos i humbo shum te ri,
let te gzohen ne shtepi...


Ky tekst u dërgua nga Caffe Bar Venezia ( Lipjan)

Jashar Hoxha - O Gurbet I Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Gurbet I Zi".
3. Video është e këngës "O Gurbet I Zi", por nuk këndohet nga Jashar Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Jashar Hoxha:


Komente 0