Jennifer Hudson

Where You At? ➡ Ku Je?

 Anglisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Princess01


Where You At?

You said when the storm came
That you would be there with your umbrella to block the rain
And you said you'd protect me
From heartache, pain, lies, loneliness, and misery
You said you'd tear down the walls that were in my way
You promised things would be okay
And I stood there in the freezing cold
And I waited for you, but you never showed

[Chorus]
Where you at[x3]
Boy you say would be here for me
Where you at [x6]

Now you said you go to church
Stop slanging, find a real job, and go to work
And you say you stay out of the streets
And spend more time with me
Take away my doubts and fears and fulfill my dreams
You said you'd be that shoulder for my eyes to cry on
Said you would be that one that I could depend on
And I stood there in the freezing cold
And I waited for you, but you never showed

Where you at[x3]
Boy you say would be here for me
Where you at [x6]

And oh false promises is much like fake named
You painted a picture for me but there was no frame
You made my future look bright and I believed every word
I went to sleep on the clouds and woke up in the dirt
And now I'm without shelter and the wind is blowing
You say you'd be there for me boy when the tough got going
Said if weapons draw, you'd stand in front of me
Whenever I felt trapped, said you'd be the one to set me free
Thought you were my hero
But as it turns out you are no show
Tell me where

Where you at[x3]
Boy you say would be here for me
Where you at [x6]


Ku Je?

Ti m'the kur stuhia erdhi
Qe dot jesh aty me ombrellë për ta bllokuar shiun
Dhe m'the qe dot më mbrojsh
Nga dhimbja, gënjeshtra,vetmia, dhe mjerimi
Ti m'the do ti shemb murat që do tjen penges
Me premtove gjërat dot jenë në rregull.
Dhe unë qëndrova atje në ngrirje të ftohtë Duke pritur ty por ti nuk erdhe

[Chorus]
Ku je [3x]
Djal me the dot jesh ktu per mu
Ku je [6x]

Tani m'the se ti shkon në kishë
Ndalu mos genje gjeje një punë tvërtet dhe shko puno
dhe m'the qe do rrin jasht rrugëve
dhe t'shpenzojsh më shumë kohë me mua, për të hequr dyshimet e mia dhe frikën dhe ti realizon ëndrrat e mia
Ti m'the se do të jesh aj krah ku syt e mi mund te lotojn
M'the se je ai që unë mund të varet nga
Dhe unë qëndrova atje në ngrirje të ftohtë duke pritur ty por ti nuk erdhe

Ku je [3x]
Djal me the dot jesh ktu per mu
Ku je [6x]

Dhe premtimet të rreme oh është shumë si të rreme me emrin
Ti pikturove një piktur për mua, por ishte pa koniz
E bere t'ardhmen time të ndritur dhe kam besuar çdo fjalë
që unë shkova për të fjetur në retë dhe u zjova ne tokë te flliqur
Dhe tani jam pa strehim dhe po fryn era
M'the do tjesh ktu për mua djalë, kur e kam veshtir
M'the se nëse armët barazim, ti do qendrojsh para meje
Sa herë që jam ndjej e bllokuar, m'the se dot jesh ai qe dot me liron
Mendova se ishe heroi im
por siç rezulton ti nuk erdhe

Ku je [3x]
Djal me the dot jesh ktu per mu
Ku je [6x]

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019