A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jennifer Hudson - And I Am Telling You


And I am telling you
I'm not going.
You're the best man I'll ever know.
There's no way I can ever go,
No, no there's no way
No, no, no, no way I'm livin' without you.
I'm not livin' without you.
I don't want to be free.
I'm stayin',
I'm stayin',
And you, and you, you're gonna love me.
Ooh, you're gonna love me.

And I am telling you
I'm not going,
Even though the rough times are showing.
There's just no way,
There's no way.
We're part of the same place.
We're part of the same time.
We both share the same blood.
We both have the same mind.
And time and time we had so much to share,
No, no, no,
No, no, no way
I'm not wakin' up tomorrow mornin'
And findin' that there's nobody there.
Darling, there's no way,
No, no, no, no way I'm livin' without you.
I'm not livin' without you.

You see, there's just no way,
There's no way.

Please don't go
Away from me
Stay with me
Stay with me
Just stay and hold me tighter
Just stay and hold me ooh uh
Please stay and hold me mister man
Try it mister
Try it mister
I know I know I know you can

Tear down the mountains,
Yell, scream and shout.
You can say what you want,
I'm not walkin' out.
Stomp over the rivers,
Push, strike, and kill.
I'm not gonna leave you,
There's no way I will.

And I am telling you
I'm not going.
You're the best man I'll ever know.
There's no way I can ever, ever go,
No, no there's way,
No, no, no, no way I'm livin' without you.
Oh, I'm not livin' without you,
I'm not livin' without you.
I don't wanna be free.
I'm stayin',
I'm stayin',
And you, and you, and you
You're gonna love me.
Oh, Oh yeah, you're gonna love me,
Yes you are, yes you are
Ohhh
Love me,
Love me,
Love me,
Love me
Looouhuhve.
You're gonna love me.Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019