Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jona - Ndjenjat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ndjenjat" kënduar nga Jona.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 8 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
8

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Redian - Ndjenjat

Rap 1

Hey Hala kom menime po foli,
Hala be no kto sene mi prek mu idolli,
Hala ti menon qe veq po foli,
Hala be no kom ndjenja pi mshefi ke stoli,
Hala se din se qka kom un me than,
Hala se din se um preki moj nan,
T'qita para krejtve good the son,
Um ke than kurr mos met lan ahh,
Asniher bre nuk u nala,
Kto sene nuk i thot Redi-
I thot veq fjala kto zemra i menon kto jan t'rralla,
Ndjenjat e mija sun i shkrun as met bardha,
Jo qe najsen nuk e din ti be bejbe,
Fjala jo um preki mu my lady tani u distancova
We target guide se nuk e din as njani kto jan ndjenja baby,

Reff;

Un kom ndjenja un jom njeri
te ti e pash qa o ferri
un kom ndjenja un jom njeri
gabimin tan tash un e maj perveti

Rap 2

Eh une i kom than edhe vetes premtinin ja kom dhan,
Asniher une ty be mos met lan,
Zemra jem veq po kan veq po kan,
Hey me ty kom fol veq dashni,
Do sene nuk i din i Kan ngju edhe mazi,
I kom kallxu une krejtve qe kom dashni
per ty e per krejt ato tjerat e din Êëh,
Sa her menon ti me ardh edhe me than,
Diqka jo n'stol REDIN e ki lon kto jon ndjenja qe po folin as good the man
sa her mos um le ti mu baby m'ke than,
Ejj Tash skom ndjenja mo,
i kom mshef en ndry i kom mshel amo,
Jo ska sen nuk e di o bro,
Zdu du me fol me kerkon zdu mo ndjenja me bo ej
Skom kurgjo mo me dhan prej vetes mo moj nan,
Ala pom folin e din skan be man,
Ala mi kqyrin storyt po skan qka mem than,

Reff;

Un kom ndjenja un jom njeri
te ti e pash qa o ferri
un kom ndjenja un jom njeri
gabimin tan tash un e maj perveti

Kushtrim Dobra - Ndjenjat

Unë asaj ja fala ndjenjat ndjenjat
Ajo tash um la pa ndjenja ndjenja
Tash po shkoj un a knej anej a
Krejt çka pata ty ti dhash
Unë ty ti dhash

Dashuri moj shpirti jem
Pse um bon ti mu keq

Pse ti zemrën po ma djeg
jeta jeme veq ty po t'pret

Prej që shkove une drite nuk pash
Prap pishman unë nuk i rash
Që zemrën ta fala e
Tu dasht nuk u nala
Kto se prita prej teje oo

Jeta kuptim nuk ka
Kur ty nuk të kam ngat
Kur ty nuk të kam pran

Zemër pse ti m'ke vra
E ndjenjat mi ke nda
E shpirti mu ka tha

Unë asaj ja fala ndjenjat ndjenjat
Ajo tash um la pa ndjenja ndjenja
Tash po shkoj un a knej anej a
Krejt qka pata ty ti dhash une ty ti dhash

Unë asaj ja fala ndjenjat ndjenjat
Ajo tash umla pa ndjenja ndjenja
Tash po shkoj un a knej anej a
Krejt qka pata ty ti dhash une ty ti dhash

Merita Latifi - Ndjenjat

A ka meshire n at zemer a ka meshire
Pse sme the mirupafshim
Por lamtumir
Me fike,me fike
Dje dashni sot me thirr mike
Mvret ma shume se mem thirr armike
Shpirtin ma lige
Diten kur me ike

Ref:
Ndjenjat ku jane
Ku e ke zemren a t vjen gjynah
Ndjenjat ku jane
Lot ne sy e je tuj pa
A e di sa keq ti ma ke ba
Ndjenjat ku jane
Ku e ke zemren a t vjen gjynah
Ndjenjat ku jan
lot ne sy e je tuj pa
A e di a e din sa keq ma ke ba

A te vjen keq per mua
A ndjehesh mir
Pas dashnis qysh ndryshe
Mundesh mem thirr
Me fike,me fike
Dje dashni sot me thirr mike
Mvret ma shume se mem thirr armike
Shpirtin ma lige
Diten kur me ike

Ref:
Ndjenjat ku jane
Ku e ke zemren a tvjen gjynah
Ndjenjat ku jane
Lot ne sy a je tuj pa
A e din sa keq ti ma ke ba
Ndjenjat ku jan
Ku e ke zemren a tvjen gjynah
Ndjenjat ku jane
Lot ne sy a je tuj pa
A e di ae di sa keq ma ke ba

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 04/05/2008
Festivali: Top Fest 5Komente mbi këtë këngëJona - Ndjenjat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndjenjat".
3. Video është e këngës "Ndjenjat", por nuk këndohet nga Jona.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.