Më mbaj mend (për 1 muaj)


Jonida Maliqi - Dashuria Jone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria Jone".
3. Video është e këngës "Dashuria Jone", por nuk këndohet nga Jonida Maliqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Jonida Maliqi - Dashuria Jone  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.7"

Komente

Asnjë Koment

27/11/2011

2011-11-27T12:16:46+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuria Jone" kënduar nga Jonida Maliqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Jonida Maliqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sadete Shkodra - Dashuria Jone

qke moj vash e bukur qe me rin ne der ,
ftyra jote bukur si margaritar te dua me zemer po ket nuk ta them ne pune ne jet pran dote jem
dashurija jon si lule jasemini .
si lule me er si kang e bilbilit jeta jon e bukur me gzime na fton puna djersa jon gjdo gje lulzon mos me thuaj djal qe esht ajo fjal .
se na hohin shoqet gazi sdi te ndal te dua me zemer po ket nuk ta them ne pun e ne jet prane dote jem hej hej dashurija jon si lule jasemini si lule me er si keng e bilbilit

Smail Puraj - Dashuria Jone

A te kujtohet kur jemi takuar
a te kujtohet kur jem dashuruar
prej asaj kohe veq kujtimi ka mbet
se gjithqka tjeter ne mes nesh ka vdek

2 x

Dashuria jone ne fund ka ra
nuk ka mbet prej saj as gja
edhe pse dikur jemi dashur shume
dashuria jone ra ne fund

A te kujtohet aj takimi i par
kur zemerat folen pa e than as nje fjal kur njani tjetrit emrin ja kemi thirr prej gezimit zemra filloj meu dridh

3 x

Dashuria jone ne fund ka ra
nuk ka mbet prej saj as gja
edhe pse dikur jemi dashur shume
dashuria jone ra ne fund

Ermira Babaliu - Dashuria Jone

Gjithemone une pran teje kalova
Mos kujto seune ty te harrova
Do te mbetesh ti perhere pjese e zemres sime
Qe brengat largoja pran teje
Tash tjetri ty te perkethele
Dhe mua me le zog te mjere
Do te kthehesh ne qerdhe ndonjhere
Por atehere sdo te kete vend per shtgetare

refreni
Zemra ime e ndjen se sdo te kthehesh
Edhe pse e di se mua me plagose
Athua dashuria jone
2x
Ne shtegun e pakthim shkoi pergjithemone

I vetem po rri ne kete nate
E vetem me dhembjen qe e ndjeje
Ngadale po e shoh hijen tende
E cila ne pakthim po shkon
Tash tjetri ty te perkethele
Dhe mua me le zog te mjere
Do te kthehesh ne qerdhe ndonjhere
Por atehere sdo te kete vend per shtgetare
Më Shumë Këngë Nga Jonida Maliqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë