Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Dedikim

na ishte njeher e nje kohe......keshtu fillon historia...:((
Nje vajze e cila dashuronte me gjith zemer nje djale,te cilin e njihte prej disa kohesh nuk duhej ta donte ate...Ai nuk do te mundte kurr te pelqente ate si ajo,shoqeria e ngushte e bente kete te pamundur.."GJITHMON NESE"...por asnjeher nuk ndodhi qe ai te dashurohej me shoqen e tij...AJO PO...kaluan pothuajse 9 muaj..erdhen pushimet e veres dhe ajo e ndiente se po i mungonte cdo dit e me shume....por si gjithmon i duhej te mos e shprehte kete per te mos humbur shoqerine...Ajo filloi te rrinte vetem,,te degjonte muzik te leht,,te mos ta kishte mendjen askund vec tek ai,te mendonte per te....kjo gje u vu re tek te gjith te afermit e saj tek familja e saj dhe shoqeria.....Shoqeria si gjithmon filloi ta keshillonte,mundohej t'ia largonte nga zemra ate person te cilin vec se e kishte shok nuk mund tia falte kurre ate dashuri qe ajo meritonte....Ajo filloi te shoqerohej me shoqen e gabuar,ajo shoqe e cila kish te njejtat ndjena si kjo per ate person...sa keq...AJO HOQI DORE..dhe i premtoi shoqes se saj se asnjeher nuk do bente pjes ne jeten e atij...edhe pse ajo e donte kaq shum kete gje....por a do ta bente edhe shoqja e saj te njejten gje....ASNJEHER...ajo nuk do te donte kurr qe une edhe ai te ishim bashk..ndoshta nje dite...ajo filloi te fliste me ate per vajzen te cilen e pelqente...ajo i tregoi cdo gje qe ajo si shoqe i thoshte hapur ndjenjat e saj...ai filloi ta provokonte ate dhe ajo nuk mundi ta shmangte kete provokim duke i thene se sa shume e donte shoqja e saj....KETU FILLOI PERCARJA...ajo nuk mund ta quante me shoqe...dhe atij nuk mund ti fliste dot...shoqja e saj me e mir u lidh me personin qe ajo donte...KETU U KUPTUA SHOQERIA E VERTET....ata e benin xheloze ate...ai e gacmonte ate por ajo nuk reagonte duke ber sikur nuk e kishte mendjen..filloi per nje kohe te gjate kjo histori....vajza e cila e donte kaq shum ate djale
nuk e kishte me prane,nuk mund te fliste me me te si me pare..madje fare...me ish shoqjen e saj u distancua...dhe i la ata te lire...por ata nuk e linin te qet ate.....pas 3 muajsh ata u ndane....nuk flisnin me me njeri tjetrin...dhe ajo qe dikur u quajt shoqeri "U NDA"ajo qe u quajt dashuri"VDIQ"...AJO SOT E DO AKOMA POR NUK E KA PRANE VETES...AI VAZHDON TA BEJ XHELOZE ME TE TJERA FEMRA..POR AJO NUK REAGON SI ME PAR...E SHEH NE FSHEHTESI...POR NUK I PERPLASIN ME SHIKIMET DHE TE BUZEQESHIN E NJERI-TJETRIN....AJO NUK QAN ME PER TE AQ SHUM SA QAU KUR AI U LIDH ME SHOQEN E SAJ....AJO KA FILLUAR PELQEN EDHE TE TJER DJEM....POR ASKUSH NUK E KA ZENE VENDIN E TIJ..AJO LUTET QE TA HARROJ...MADJE NDONJEHER DEL EDHE KUNDRA NDJENJAVE TE SAJ...VEC TE TJERVE AJO IA MOHON EDHE VETES...TE GJITH E DIN SE SA AJO E DO ATE....DHE I SHOHIN SHIKIMET E TIJ KUR AJO BEN SIKUR NUK E KA MENDJEN,POR QE PAS CDO LEVIZJE DHE FJALE QE THOT AJO KA NE MENDJE ATE....TE GJITH I THONE ASAJ SE CFAR THOT AI PER TE..POR AJO IA PRET SHKURT NUK DUA TIA DI ME....PO ASHTU DHE AI I DEGJON ME VEMENDJE FJALET E SAJ DHE CFAR I THONE PER TE..SA KEQ QE AJO PAK NGA PAK PO LARGOHET...DO APO NUK DO....EDHE PSE ATO NDJENJA NUK DO TI HARROJ KURR...SA KEQ QE AI PO AFROHET PER TI FOLUR..PER TE QEN ME TE....POR ASAJ NUK I INTERESON ME ASGJ....EDHE PSE VUAJTI BOTA ESHTE PORTOKALLE...DHE MOS MENDO SE EDHE TY NJE DITE NUK DO TE LENDOJN SIC KE LENDUAR...DHE DO TE LENDOI PO AI PERSON QE TI DIKUR I THOJE "LARGOHU"........

- poezi nga Jonida


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet