Më mbaj mend (për 1 muaj)

José Emilio Pacheco

José Emilio Pacheco
(1939-2014)
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

José Emilio Pacheco është poet i huaj. Poet, shkrimtar dhe përkthyes meksikan. Në vitin 2003 fitoi çmimin Octavio Paz dhe një vit më pas çmimin Pablo Neruda, kurse në vitin 2009 çmimin Cervantes. Një nga poetët më të dashur në Meksikë.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0