Më mbaj mend (për 1 muaj)

K-master - Rrotull 3shit (unikkatil Diss) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

K-Master.. rrotull 3shit hala spo vi te treshi
se kur t´vi..ruju!

Part 1
Repi ka mar perpjet po ni njerz tu fol
ku ke repi pa u kon na "popi" ke tu na lodh
jon qu fmia n´internet e msheshin mangupllak
asnjo permi 16 vjet krahasojn gjinen me ni 2pac
kush po baravatet mosvet qa na ka gjet
gjethkush ka mar lapsin n´dor me shkru ju ka tek
refugjat qe e kan lshu vendin e vet kur u kon
mas vshtiri
tash kan kap patritollak e s´guxojn me ardh as deri te kufiri
ti mu sun em mrin se ta njoh ket far karakteri
ti je qatje qe qetash st bojn hesap as per njeri
kofsh pidh some a pidh none hajde shajem n´ftyr
vet ke thon mos shaj mas shpine tash fjalt e tua pi perbin o qyrr
un nuk shaj nona kom sha po du me sha mo
weq qe osht non shqiptare se jo per tjeter qka
po osht edhe pak e vjeter e per t´moqem kom respket bjerma motren deri ngat kqyr qysh ja boj at adet.

Refreni(x2)
kjo osht rrotull treshit per njerzt me miz mas veshit
nese nihesh i ofendum kto jon fjal t hunleshit
prite t verten nese ki vakt me prit
qat´her kur 8-shja ka me ti qit dallaveret n´drit.

Part 2
shum dhem e verteta ti e din oj pizzd
weq ni njeri u ka tek e ty tka shit n kriz
ka lujt koqe me ty e un sluj po tmuj
me krejt qka ki farefisin prej ksaj toke ta shuj
ska realitet kerkun te ti ka weq rren
e kjo i ka komt e shkurta qato nuk tlen vend
qysh mundesh me pa krenari kur sen mas
shpirti skihip hopi osht per rrug e jo per
patriot si ti
patrioti e kap pushken e nuk han mut me goj
qa pot doken kto sene krejt po ti ves si loj
derisa t mshelet goja weq pot thom je tu mu dhimt un kom me mar industrin e ti ki me honger dhe i pitt
pom dhimen njerzt qe pot lojn n lloq e krahun po ta rrehin qata veq interesin e dojn prej teje e ti ja sheh sherrin
deri ta bojn llom kerrin e ti ja nis me pa terrin
gjinja keshin para ftyre e mas shpine t´therrin

Refren(X2)

Part 3
rrotull e rrotull e prap spo vi te treshi
se thojn e verteta i del edhe livores vorres leshit
ti qes tona n tavolin faktet me inqizime
ku po vjedh asi ku po i nxjerr kto"inspirime" dost.
e di qe i ki 2 ftyra e kom dit n fillim
gjynah qe dikush t beson
e ti thik mas shpine i hin e para
e dyta para treshit e deri n rrotull kur vjen
edhe e treta kan met cof sa je n´strof
po ti sje armiku jem nHip Hop jo je i dopt
armiqt e mi sjon ligshtana po jon 700 her mat fort e ti ngona frymzohu se na e dim qka osht
realitet ti ke lind te na tash maje n´mujsh
qat ri-pushtet
shanca n hip hop me dasht nihet te hunda t vjen e ti nese e vlerson qmoje shftytzoje me vend
bone nuk dite ta murr mendja u rrite para vakti
ki me ra si ni aeroplan qe e patem rrxu nifar vakti

Refren (X4)


Ky tekst u dërgua nga Junior MafiaK-Master
Publikimi: 21/06/2008


K-master - Rrotull 3shit (unikkatil Diss)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrotull 3shit (unikkatil Diss)".
3. Video është e këngës "Rrotull 3shit (unikkatil Diss)", por nuk këndohet nga K-master.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga K-Master:


Komente 0