Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Trimërie - Kangë Për Bije Vokshin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Nëpër telat e sharkisë
Derdhim kangët e trimnisë.
Sot me dhimbje e k’nojmë këtë kangë
Pushoi zemra e Bijës nanë.
Ka vdekë mbesa e Sulejman trimit
Hallë Sabria o e Asimit.
Ka vdekë bija e Kastriotit
Kosovarja e derës Vokshit.
Shpija e saj o shpi e trimnisë
Jetë e vdekë o kushtu’ lirisë.
Ne gjithmonë o ty t’kujtojmë
Kunorë lulesh, o kanga e jonë.
Kunorë lulesh o ti je vetë
Që nuk vyshkesh o kurr për jetë.
Ti me nder o je nda prej jete
Lule qe o dhe lule mbete!Nuk kemi video për këtë këngë.
Këngë Trimërie - Kangë Për Bije Vokshin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kangë Për Bije Vokshin".
3. Video është e këngës "Kangë Për Bije Vokshin", por nuk këndohet nga Këngë Trimërie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Trimërie:


Komente 1