Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Trimërie - Kaçanikut I Raftë Pika Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kaçanikut i raftë pika!
Nuk e din se çka asht’ frika
Nandë sahat tuj pre me thika!
Hej more hej!
Grykë e Kaçanikut
Jo s’i thonë shaka.
Varr asht i anmikut
Tmerr dhe hata, ore hata!
Ref.:
Dërgut pasha, mor Dërgut,
Kaçanikun mos e nguc!
Mos e nguc e len rahat
Merr ushtrinë e kthehu prap!
Pashë, more satrap.


Këngë Trimërie - Kaçanikut I Raftë Pika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kaçanikut I Raftë Pika".
3. Video është e këngës "Kaçanikut I Raftë Pika", por nuk këndohet nga Këngë Trimërie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Trimërie:


Komente 0