Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Trimërie - Këngë Për Sulejman Vokshin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  7

Ka ra terri prej Stambolli.
Kujt po i digjet nji kasollë?
Ka ra pushka n’krah të malit.
S’e ç’i ndriste djersa e ballit
N’flakë t’barotit, n’prehën t’mikut
N’djep prej druni rrit kreshnik
Mos ia prek ballin kreshnikut!
Se t’pret grykë e Kaçanikut
Jam Sul Vokshi, s’e lshoj trollin
Krah për krah me Mic Sokolin!
Avdyl Frash’rin kam midis
Për liri djegë shkamb e lis.
Mos m’iu turr sulltan flamurit
Se kam dalë nga palca e gurit.
Ka marr flakë kreu i sulltanit
Ç’asht kjo rrfe që i bjen karvanit?
Çoni fjalë Kosovës vogël
Do t’ja ngreh çadrën mbi kodër.
E në bjeshkë te retë e bardha
T’i kam djegë harem e çadra!


Këngë Trimërie - Këngë Për Sulejman Vokshin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Sulejman Vokshin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Sulejman Vokshin", por nuk këndohet nga Këngë Trimërie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Trimërie:


Komente 0