Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Trimërie - Këngë Për Ismail Qemalin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  36

O Qemal, kur të përzunë,
Kur të rrethosi Turqia,
Dhe një çik, pra të zunë,
Erdh e të mori gjemia.
Brenda në Paris të shpunë,
Atje ku qe katemia,
Se ç’u ngrut krali në gjunjë,
Kralesha edhe e bija:
- Cili je ti more burrë,
që di pallatet e mija?
Unë jam Ismail Qemali,
Prapa më vjen historia.
Të lutëm nëmë një vulë,
Të vuloset kufia.
Të shtat vulat ti dhamë,
Po s’doj të vulos’ Turqia.
Do vulos’ se s’është punë,
Është imja Shqipëria!
Sazan e Karaburun
Janë vatanet e mija.
Këngë Trimërie
Renditja: Top 200
Publikimi: 09/04/2012


Këngë Trimërie - Këngë Për Ismail Qemalin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Ismail Qemalin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Ismail Qemalin", por nuk këndohet nga Këngë Trimërie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Trimërie:


Komente 2