Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Trimërie - Këngë Për Isa Boletinin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40

Ministrit të Londrës shku’n e i thanë:
- Isa Boletini vet ka ardhë!
O man allti e man k’sul t’bardhë!
- Duhet t’prit o si asht’ zakoni,
Veç kujdes t’ma kontrolloni!
Ju gjeneralë o t’ma shoqnoni!
Hyni Isai me kokën naltë,
Palë e xhamadanit i rrin hap’t.
O si shqiponja, o mor me dy krahë:
- Më kan thon o se je trim mali
As kërkush armët s’ti nali!
Veç n’Evropë unë do t’jem ma i pari!
- Mos besofsh more ta kallxoj
Se nant’ plumbat i mbaj në gojë
Ismail Qemali o vet ma dor’zoi!
Sa për rregulla i zbatova,
Veç alltinë unë s’e dorzova
Gjithë jetën prej brezit s’e l’shova!
Lordi plak mbeti pa mend.
Asnji fjal se foli, por bon me shenjë:
- O ulu mor shqiptar të bojmë’ kuvend!
- Unë kalova detin o ktu’ me ardhë
Më ka çu’ populli shqiptar.
O veç kralive me ua thonë dy fjalë.
Nuk kam ardhë ktu’ mor zotni
Në pallat të Londrës me u vra me ty!
Veç me thonë more se ka Shqipni.
Kush t’ka thonë se nuk ka Shqipni,
S’ndëgjon me vesh as s’shef me sy.
E koritë o vehten e tij.
Se Shqipnia asht’ ai dhe
Ku ka lindë ai Skenderbe
Portës naltë more i ka vu re!
Këngë Trimërie
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/02/2008


Këngë Trimërie - Këngë Për Isa Boletinin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Isa Boletinin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Isa Boletinin", por nuk këndohet nga Këngë Trimërie.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Këngë Trimërie:


Komente 1