Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Kaltrina Molliqaj - Dua T'jem Me Ty

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua T'jem Me Ty".
3. Video është e këngës "Dua T'jem Me Ty", por nuk këndohet nga Kaltrina Molliqaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kaltrina Molliqaj - Dua T'jem Me Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"A Bon A S'bon"

Komente

Asnjë Koment

04/11/2011

2011-11-04T11:20:57+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dua T'jem Me Ty" kënduar nga Kaltrina Molliqaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mc Poka - Dua T'jem Me Ty

Refreni 2 X
Dhe pse me ke lenduar./
Prap dua t'jem me ty./
Se pa ty oj zemra jem./
Nuk kam gjume ne sy./

Pjesa 1
S'ke menu per qa kalum,e pa fjal u largove,/
Zemra cop-cop u bo,prej dites kur ti shkove,/
Nuk besoj mo ne femra,si ti m'duken te tana,/
S'besoj se lendohem,prap nuk besoj ke as njana,/
Ty tu t'fal jeten,e ti si ma shperbleve,/
U largove me nje tjeter,e zemren thjesht ma theve,/
Tu t'fal lumturi,ti me ktheve me tradheti,/
E rrespektin qe un pata,ti ma more per dobsi,/
Dielli nuk ndriqon,si ne kohen e vjeter,/
Vajza po ka plot,po si ti asnji tjeter,/
As vete nuk e kuptoj,qa nuk gjete tek un,/
Pse ike te tjetri,qa te dha ai me shum,/
Lumturi te uroj,ku do qe te jem,/
Dhe ta siguroj,se ne zemer do te kem,/
Se s'harrohen leht,ato kujtimet tona,/
E kurr nuk i harroj,premtimet qe ti bona,/

Refreni 2 X
Dhe pse me ke lenduar./
Prap dua t'jem me ty./
Se pa ty oj zemra jem./
Nuk kam gjume ne sy./

Pjesa 2
Ditet kaloj shpejt, e un te kam ne zemer,/
Se vendin qe ke ti,s'do ta ket kurr nje femer,/
Me vjen keq per dicka,se shum t'lumtur ishim,/
E donim njani-tjetrin,njani tjetrin n'zemer kishim,/
Zemren ti ma vrave,nuk mendove se me lendove,/
Ike pa kuptim,zemren time e coptove,/
Nuk ta bej hallall,lumturin qe t'dhurova,/
Te deshta zemer,e per lumturin ton luftova,/
Nuk shko me zort zemer,nese nuk me do shko,/
Ik largohu shum larg,e per ne mos mendo,/
E di ndoshta s'ke faj,se un perfekt nuk jam,/
Por dije qe t'kam dasht,e prap n'zemer ty t'kam,/
Ndoshta do gjesh nje, tjeter e mu do t'me harrosh,/
Ndoshta eshe me do,dhe prap do me kujtosh,/
Por ta dish,s'ka me t'dasht tjeter si un,/
Dije dhe pse m'lendove,un prap te dua shum,/

Refreni 2 X
Dhe pse me ke lenduar./
Prap dua t'jem me ty./
Se pa ty oj zemra jem./
Nuk kam gjume ne sy./

Nexhi & Aferdita Elshani - Dua T'jem Me Ty

nexhi

kur me rrin pran pran kur te kam asgje nuk eshte njesoj
ty te kam gjan me ty une jam veq per ty jetoj.

aferdita

po e pranoj do te besoj q'do fjal qe ma ke than po zemren time djal nuk mundem me ta fal nuk e meriton.

nexhi

sa her qe kam besu qe mundem me't pushtu vitet kan kalu mendova je per mu nje tjeter pa shiku mundesh me duru.

aferdita

sikur ta dija djal se ti me dashuron e nuk po aktron
me ty do isha sot
sot edhe njemi mot do ishim te dy un do isha me ty.

nexhi

nje koh e gjat kaloj dua te te takoj dua t'ledhatoj
me thuaj se me pret se pritja po me vret nuk qenka e leht.

aferdita

me dashuron e nuk me harron shum po me mundon
qe zemren ta kam thy e ste shikoj ne sy e veshtir te ty.

nexhi

sa her qe kam besu se mundem me't pushtu vitet kan kalu mendova je per mu nje tjeter pa shiku mundesh me duru.

aferdita

sikur ta dija djal se ti me dashuron e nuk po aktron me ty isha sot
sot edhe njemi mot do ishim te dy un do isha me ty.

nexhi

sa her qe kam besu se mundem me't pushtu vitet kan kalu
mendova je per mu nje tjeter pa shiku mundesh me duru.

aferdita

sikur ta dija djal se ti me dashuron e nuk po aktron me ty do isha sot sot edhe njemi mot do ishim te dy un do isha me ty.
Më Shumë Këngë Nga Kaltrina Molliqaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet