Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kamela - Loje Dashurie  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

29/08/2008

2008-08-29T13:38:04+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Loje Dashurie" kënduar nga Kamela.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ledina Çelo - Loje Dashurie

(Memli Krasniqi)

Heee..ahaaa...yeah
Ledy...Lejdina

Tashme e disa jave me je bere fiksion
Po m'krijon tension, probleme po me shkakton
Ta kam vene syrin dhe pse ti nuk e di
A thua me te vertete kaq e veshtire te jesh ti ?

Hmm,nuk e di edhe sa keshtu do te zgjase
Kjo taktike e jote s'mund te jete kaq 'Mos me plas'
Edhe pse une kam kohe dhe nerva te te duroj
Dua te te tregoj se lojen s'po ta kuptoj

(Ledina Çelo)

Pse po me ngacmon, a s'kupton
Se nuk mund te me pushtosh aq lehte
Kot me provokon, s'me mashtron
Ende ty nje rruge e gjate
Ty te ka mbet

(Refreni)

Mos plas!
Nese lojen pak e zgjas
Nese asnje fjale s'ta flas
Trego pak durim
Eshte i embel ky denim!

Mos plas!
Nese lojen pak e zgjas
Nese asnje fjale s'ta flas
Trego pak durim
Sa i embel eshte ky denim!

(Memli Krasniqi)

Ok pra, tash e di qellimin tend
Edhe pse s'po me zihet vendi vend
Por do ta luaj lojen tende ashtu sic kerkon
Se ne fund fiton gjithmone ai qe duron

Nga Prishtina ne Tirane
Kam kerkuar ne cdo ane
Poshte e lart, gjere e gjate
Nje vajze t'me lej rehat
Por tash' qe te gjeta ty
Mund te pres edhe pak
Por jo dhjete vjet
Ngutu pak, mos me plas!

(Ledina Çelo)

Ende s'po me njeh
A se sheh
Se cdo gje qe ti e ben
Nuk vlen

Nuk te ka sukses
Asnje gjest
Te shpeton vetem ajo
Qe brenda ndjen

(Refreni)

Mos plas!
Nese lojen pak e zgjas
Nese asnje fjale s'ta flas
Trego pak durim
Eshte i embel ky denim!

Mos plas!
Nese lojen pak e zgjas
Nese asnje fjale s'ta flas
Trego pak durim
Sa i embel eshte ky denim!

Te kam thene se une nuk jam e lehte (nuk jam e lehte)
Rregullat i caktoj une
Me ndryshe do te jete
Nese do ti me mua te jesh (me mua)
Duhet pritur edhe pak (pritur edhe pak)
Durim duhet te kesh

Sa i embel ky denim!

(Refreni)

Mos plas!
Nese lojen pak e zgjas
Nese asnje fjale s'ta flas
Trego pak durim
Eshte i embel ky denim!

Mos plas!
Nese lojen pak e zgjas
Nese asnje fjale s'ta flas
Trego pak durim
Sa i embel eshte ky denim!

Te kam thene se une nuk jam e lehte (nuk jam e lehte)
Rregullat i caktoj une
Me ndryshe do te jete
Nese do ti me mua te jesh (me mua)
Duhet pritur edhe pak (pritur edhe pak)
Durim duhet te kesh

Sinan Hoxha - Loje Dashurie

E di se dicka me fsheh
jo nuk mund ta thuash
telefonin pse e fik
sa here qendron me mua
tani pi kafene e mbetur
me sdo te jemi bashke
jo dy kunguj ne nje sqetull
zemer smund ti mbash

(refreni)(2x)
Mos mendo se te ka shkuar
une gjithcka e kam kuptuar
smund ta fshehesh te verteten
dashurine me dike tjeter

Sa naive u tregove
kur lujte me mua
fatin ne rulete e hodhe
por humbe me mua
tani pi kafene e mbetur
me sdo te jemi bashke
jo dy kunguj ne nje sqetull
zemer smund ti mbash

(refreni)(2x)
Mos mendo se te ka shkuar
une gjithcka e kam kuptuar
smund ta fshehesh te verteten
dashurine me dike tjeter

(2x)
Mos mendo se te ka shkuar
une gjithcka e kam kuptuar
smund ta fshehesh te verteten
dashurine me dike tjeter
Më Shumë Këngë Nga Kamela Islamaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet