Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kazzdro - Welcome Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Welcome Ladys & Gandelman
//po ju duhen 20 killa// ok so problem
Adoni shampanja apo wiskey me pi
//jo faliminderit do jointa nese ki//

e Kom mendimin tem sikur ne paren her
gjith kom mendu se zoti asht rapper
shum pi ni do tum shajt me familje,
sepse se pranojn te verteten e mesin pa zgjillje
prej se nisa me fol u murra me hip hop
bitchez Njo ka Njo ju vjerri me konop
ju jeni ata muta qe meritoni me kan gizz
rrini lerg asfalltit tem ose rest in peace
Hajde tash nTakim pidh qa kari po pret
bon foto me arme e ski koqe as me flejt vet
a ja ki qi nanen lisit one mon
se ki rrok hiq more ta qifsha at non
Leje dost me mu mos luj Qoke
sje per beef lisin prej 2 metrav sun e rroke
bla bla bla u ta qifsha gojen e shtremt
sje per Luft ala Buza qumsht asht kat qet
kqyr biri filon fistekit ngoje mir fjalen tem
kur kom qit un hita ty tka la nona nLegen

Welcome Ladys & Gandelman
//po ju duhen 20 killa// ok so problem
Adoni shampanja apo wiskey me pi
//jo faliminderit do jointa nese ki//

Prej kur nisa me shit heroin e shum hash hash
spo guxon as policija me ardh para dere pa kallash
Jom i eger si mu qu nga Prushi
pom doket vetja kulsheder kur hund mill pi mbushi
pom doket organizmi si buka e nxent ntupan
E prej gojes po pshty Flak si Vullkan
Pom doket vetja kulsheder tu Fluturu
Pom me merr Fryma me veti, nXhenem asht tum qu
dost sje msu me nejt me Rrugaqa
qata zdin mi nxerr ndit 25.000 euro tpaqa
e nxerri fitilin e e kalli dynamitin
ta kalli beatin, ta kalli hitin
ta kalli hallin, ta pshty mallin
ta pshurri grupin, ti prej koqet me gjith qukin
konop ta vjerri thmijen, e pre e ja ha kryjen
ruju dost se ala ski pas pun me Psykopata
jem krejt me trauma edhe sepse vishem me kravata

Welcome Ladys & Gandelman
//po ju duhen 20 killa// ok so problem
Adoni shampanja apo wiskey me pi
//jo faliminderit do jointa nese ki//

Kom drog per krejt si barna nBarnatore
me qualitet si qebapa nQebaptore
qes rrima si, Furragjija buk Tpjekta
qes sene me qualitet e shum tkfjellta
ani paske vendos mem dissirat..?
po ta sho pampersin plot mut je tu mbajt,
jo dost jem iq nuk jom tut provoku,
po ti thom do sene tverteta se sje tu i pranu
pe ni shumicen prej juve qe po thojn qe pasna vdek
jo dost un kom tjera pun jo viq hita me qit njet
tash dosti jem je tu ma ngu kongen tem
dost pe sho qe pot inspiron muzika jem
tash hish ninternet dhe lyp konga tjera tmija
nuk mun pa to sikur pa lodra thmija
e bre nanen athu pse jom intelegjent
pse jom i fort e pju marr armiqve ment

Welcome Ladys & Gandelman
//po ju duhen 20 killa// ok so problem
Adoni shampanja apo wiskey me pi
//jo faliminderit do jointa nese ki//

Ky tekst u dërgua nga  arberiePublikimi: 20/07/2008


Më Shumë Këngë Nga Kazzdro:


Komente 0


Kazzdro - Welcome
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Welcome".
3. Video është e këngës "Welcome", por nuk këndohet nga Kazzdro.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.