Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Arbereshe - Kuruljat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2Ka udha çë qen mbë Katundrì (= Katund i rì), ta qana Beçit, ta nji
copë dhë dhé, çë loshi i ljù tatës e çë tata më ljù mua, isht nji pus,
çë gjith njohnjn si gjall pusi Beçit.
Ki pus, kur çë bëi shumë të ngroht, shuei etën të shumë gjingjra.
Ki pus isht i vogël e pak funu, ma viell ujë dhë dimbër e dhe kur
bën shum të ngrohët. Ujtë rriedhë ta nji kanaliq. Këtù, ndëmest a
di qupa ishin katër kurulja të medhenjra çë duhshin di burra pët i
zëin. Kur bëi të ngrohët, gjith deljat, dhìt e derrat çë vein a patisin,
rriin ndën mureias tëkuruljat. Sipër kuruljat zogjt bëin falet. Ma
baketat të kuruljat bëin shportat, panarat, rrateljat e kanistrat.
Shkoti moti, kuruljat u thaitin e i vun ta zjarri. Nanì u mbiet nji
cung i that.Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Arbereshe - Kuruljat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kuruljat".
3. Video është e këngës "Kuruljat", por nuk këndohet nga Kenge Arbereshe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Arbereshe:


Komente 0