Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Arbereshe - Nje Vajze Nje Kopile Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Një vajzë nje kopile, i thari u
Një vajzë nje kopilee, këtu ne gjitoni

ore ajo ma muarr mendin, i thari u
ajo ma muarr mendin dhe s'vete ne shtëpi

dërgova nje me natë, i thari une
dërgova nje me natë, një plakë në shtëpi

ore i tha, moj vajzë zane, i thari u
ore i tha, moj vajzë zane, pse nuk martone ti

i thari u = i ziu une, i shkreti une
martone = martoheshNuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Arbereshe - Nje Vajze Nje Kopile
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Vajze Nje Kopile".
3. Video është e këngës "Nje Vajze Nje Kopile", por nuk këndohet nga Kenge Arbereshe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Arbereshe:


Komente 0