Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kenge Arbereshe - Kostandini I Vogelthi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kostandini I Vogelthi".
3. Video është e këngës "Kostandini I Vogelthi", por nuk këndohet nga Kenge Arbereshe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kenge Arbereshe - Kostandini I Vogelthi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Arbereshe"

Komente

Asnjë Koment

14/10/2009

2009-10-14T18:32:35+00:00Costandinhi i vogelthi,
Kej tri dit ce dhender ishte.
Cur i thriti mbreti i Nafples
Pse e kej per shok te pare
I tergoj te paren carte,
edhe e shturi ne galjofe
e tergoj te diten carte,
edhe e shturi ne galjofe.
I tergoj te tritene,
edhe jo nuk munt i thoj!
Nente vitre e nente dite,
Kej e bukura te prese.
Posa shkuan nendë vitre,
Nente vitre e nende dite,
Me ksulje e scamantilje,
Ven e zun nhie talandushe,
nhie lepush ne cragh i ljidhne,
dhe i shkruajtin Costandinhie;
shkuan vitrezat dhe ditet,
Vete e bukura ne clishe;
shkuan vitrezat dhe ditet,
vete e bukura ne clishe.
Costandinhi calin nghete,
Ate cal te brímurith
shpeite ndar ne der e clishes
te cu ghiurmeza edhe ishte.
Calin lidh e breda ghine
shoch te bukuran ne ljote.
«O ju crushkhj dhe ju buljare
Isht ki trimi c'rori i pare!»
Costandinhi nuse muar,
E gka dera e madhe duav.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Arbereshe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet