Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Arbereshe - Cajta Bucene Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Çajta bucënë moj mëmë

Çajta bucënë moj mëmë
Çë ujë do pimë prëmë

Si e bëre kallogre
Bucëza kata e re

Thashë të vërvitesha
Rash edhe do vritesha

E lirov(a) këpucënë
Rash e çajta bucënë

Psho moj mëmë mos më sha
Nani bucëza u ça

Varelan e kam sevda
Do na i dredh një pa para


Kenge Arbereshe - Cajta Bucene
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cajta Bucene".
3. Video është e këngës "Cajta Bucene", por nuk këndohet nga Kenge Arbereshe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Arbereshe:


Komente 0