Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Gjakovare - M'agoi Dita Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

I: M’agoi dita n’breg t’nji prroni
Ka nisë dielli me rrezu’ :I
I: Eni shokë e ju m’shiqoni
Delet fushës tuj blegru’ :I
N’gjoj bylbylat n’kupë të qiellit
Kah këndojshin si përherë.
Dhe bariu me kang’t e fyellit
Ia thot mirë se vjen pranverë.
M’çeli drita n’breg t’njaj prroni
A po m’shihni ju bari?
Merrni fy’llat ju m’kujtoni!
Nji shok t’jujin sevdali.
Sytë e mij prej lotsh s’po m’teren
Halli im m’ka mujtë përherë
Me kangë t’mia çeli derën
E prej trupit derdhi vner.


Kenge Gjakovare - M'agoi Dita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "M'agoi Dita".
3. Video është e këngës "M'agoi Dita", por nuk këndohet nga Kenge Gjakovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:


Komente 0