Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Gjakovare - Rrushe Mori Rrushe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Rrushe, lumja Rrushe
Rrushe dil n’oborr!
Rrehe defin me ni dor-e
Hajde, hajde
Rrehe defin me nji dor-e!
Rrushe mori Rrushe
Rrushe dil në bahçe!
Po t’vjen era molla lalçe
Hajde, hajde
Po t’vjen eramolla lalçe.
Rrushe mori Rrushe
Rrushe dil n’sokak-e!
Lujma shtatin si bajrak-e
Hajde, hajde
Lujma shtatin si bajrak-e!
Rrushe, lumja Rrushe
Rrushe dil n’livadh-e!
Po t’vjen era portokall-e
Hajde, hajde
Po t’vjen era portokall-e.
Rrushe mori Rrushe
Rrushe shkel në themër!
Qysh ma le moj dryshk në zemër
Hajde, hajde
Qysh ma le moj dryshk në zemër?
Rrushe mori Rrushe,
Rrushe bukurie.
Vjen jarani me t’pa ty-e
Hajde, hajde
Vjen jarani me t’pa ty-e.
Rrushe mori Rrushe,
Rrushe n’kapixhik-e.
Rrehe defin me ni gisht-e!
Hajde, hajde
Rrehe defin me ni gisht-e!Nuk kemi video për këtë këngë.
Kenge Gjakovare - Rrushe Mori Rrushe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrushe Mori Rrushe".
3. Video është e këngës "Rrushe Mori Rrushe", por nuk këndohet nga Kenge Gjakovare.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Gjakovare:


Komente 0