Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Larg Teje Oj Nanë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  27

Larg teje oj Nanë
Dielli nuk me ngroh
kur zgjohem nga gjumi
E ty nuk te shoh
Me dalin para syve
Nenat kosovare
Tuj prit bijt e tyre
Me krye ne dritare
Ref.:
I: Hej, hej, moj Kosova nanë
Në zemër të kam!
Nety është ardhmëria
E andrrave t’mia. :I
Malli më ka marrë
Për lisa të gjatë.
Për ara e fusha
Për gurë e për baltë
Zemra ime e mjera
Gjithnjë e kërkon.
Dashuninë tande
Kosovë t’a shijon.
Ref.:
Hej,hej…


Ky tekst u dërgua nga Taulant Rraci

Kenge Popullore - Larg Teje Oj Nanë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg Teje Oj Nanë".
3. Video është e këngës "Larg Teje Oj Nanë", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0