Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Erdha Nanë O Nga Kurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  95

Erdha nanë o nga kurbeti
Për të parë o me sy.
Ah i mjeri çfar më gjeti!
Kishe mbyllur ata sy.
M’dogji malli i fëmijërisë
Kisha kohë që s’t’kisha parë.
Thashë të t’gjej te pragu i shtëpisë
Por të gjeta moj në varr.
Nëna ime, nëna ime
S’e besoj se s’je më ti.
Ti po fle moj në një hije
Dhe do t’zgjohesh përsëri!
Nëna ime…Publikimi: 24/04/2010


Kenge Popullore - Erdha Nanë O Nga Kurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Erdha Nanë O Nga Kurbeti".
3. Video është e këngës "Erdha Nanë O Nga Kurbeti", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 1