Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Kg Man - Un Dhe Ti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/09/2013

2013-09-09T04:42:42+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Un Dhe Ti" kënduar nga Kg Man.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xhenty - Un Dhe Ti

ANXHELA :
KJO NAT E GJAT PO MDUKET ,NPAFUNDSI
KUR TSHOF TY ATJE DHE KUR UN NUK JAM ME TY
SE DI SI DO MBIJETOJ,KET NAT SI TA KALOJ
MBETEM PA FJAL,KUR NGJYRN E SYVE TA SHIKOJ
KALON NEPERKAMB,MA HEDH DOREN TE QAFA
KERKOJ TE TE AFROHEM SE PO ME MBYT VAPA
ME PAS ME LARGOHESH KREJT MELEKTRIZON
KERKON TE ME NGACMOSH,NXETESIN MA SHTON
PA TY KJO NAT E GJAT, S DO TA KISHTE LEZETIN
TE TAN I CON NAJER,KREJT PO E BAN KJAMETIN
VETEM DIKAN KERKON QE TA HUTOSH
ME SEMUNDJE TE PERJETSHME KERKON TE ME DENOSH
DESHIRA PO TPLOCOHET,UN PO NDJEJ SHUM VETMI
MENDIME XHELOZIE,MRROTULLOHEN SI STUHI
SE DI CFAR TE BEJ,VETEM PRAN DUA TE VIJ
ME GJITH FORCEN TE SHTRENGOJ,E TE DHUROJ DASHURI

JUELA :
REF :
UNE EDHE TI JEMI CIFTI ME PERFEKT SONTE
UNE EDHE TI JEMI PER NJERITJETRIN SONTE
BASHK NE TY DY NJE BOT SHUM E VECANT
YJET NE QIELL FLASIN PER NE KET NAT

XHENTY :
SI BURIM I NXEHTSIS DHE SI MRETERESH E NATES
CDO ZEMER E SHPON,ME TEFIN E SHPATES
SHTOHET ATMOSFERA,MBUSHET ME DASHURI
E UN VEC XHELOZI,KUR TE SHOF ME SYT E MI
NGA NJONI CEP NE TJETRIN CEP SHANS NUK ME JEP
QE TE TE AFROHMEM,NUK PO GJEJ SEBEP
JE NDRICIMI E KSAJ NATE,JE PRINCESHA ME E BUKUR
ME RITMIN E MUZIKES,FLUTURON PORSI FLUTUR
CDO KEND QE TE SHIKON,ME VEMENDJE E HUTON
PA TY KJO ZEMRA IME CDO MOMENT E PERJETON
TE DY PO KERCEJM,UN PA TY E TI PA MU
SYNIN PO MA MBYLLL, E BELIN PO MA LU
NUK DUROJ DOT MO,PO SHKOJ DREJT CMENDURIS
PO MHIPNOTIZON,PO SHTOHET RITMI I XHELOZIS
SPO DUROJ DOT MO,E GJURMET PO TI NDJEK
MOS U LARGO ME SHUM SE ZEMREN PO MA DJEG

JUELA :
REF :
UNE EDHE TI JEMI CIFTI ME PERFEKT SONTE
UNE EDHE TI JEMI PER NJERITJETRIN SONTE
BASHK NE TY DY NJE BOT SHUM E VECANT
YJET NE QIELL FLASIN PER NE KET NAT

J-Demon - Un Dhe Ti

Reptura 1 J-demon

krej te kshryn ty
sicilit i bje ne sy
kejt kan meu kthy
me pa ka po shkon ty === 2x

dallon me ato se ti je ma e mira
zemer ty tdu llojlloj plot menyra
m'pelqen kur enesh me shoqee
krejt ty tkshirin se je bukuroshe
ato qe iki prefekt krejt i ki
sdi cka me bo kur tsho para syve tmi
um cmend .. me at trup qka eki
syt sun ti heki baby krejt mki habiT

Ref:
Jooooooo
jo nuk mundem pa ty teee rriiiiii
duaa ti puth ataa syyyyyyy
ne nje nat te qett vetem un dhe tii

reptura 2 : STARLIT

un mendoj per tyy e e e eyy
i'm crayz for you
ti mpelqen edhe edin qe veq ty tduu
Veq ty tdu tdu tduu
po pres caa thu thu thuu
cifti perfekt ti me mu
tjeter kush me ty smun mu krahasu
ku do qe shkon ty te ndjeki
ku do qe shkon ty te flas
dashuria nuk osht flet
qe ca do shkun nto me laps
paramendo qe krejt i lash
edhe zemren ty ta dhash
edhe ty mu mdon nuk ki ca bon
un ty si 1 me 1 milion

Reptura 3 J-demon

krej te kshryn ty
sicilit i bje ne sy
kejt kan meu kthy
me pa ka po shkon ty === 2x

t'njekin nqytet provojn metu afru
veq tung me jav bo ah ki mi tranu
You make my crazy plot jon kat thojn
jo veq une po edhe tjert jon kat dojn
danger love dagner krejt je ka dokesh
m'hipnotizon qe seksi eki thobenn
belin e holl bash me flokt e gjata
bjondine e bukur qe tpret si shpata

2slow - Un Dhe Ti

refx4.
E di qe kom gabu nuk ka mo lutje
qysh ja boj pa ty tash e tutje
kom gabu mir e di
se pranoj qe sjem bashk un dhe ti hej..

2slow.

senet shum te un tash ja kan me ndryshu
prej dites qe ti vendose prej meje mu largu
ti je si djell per mu ,smuj met lan me perendu
ta besoj gjdo fjal ,qe ti tash per mu pe thu
pse senet e mira gjithmon tash kan me pas nbarim
a thu koht me ty a kan me pas mo kthim
i kujtoj krejt koht ,koht e kalume ato dit me ty kan me met tpaharrume
sa her qe tsho ty mshtohet ka 1 or i jetes
ndarja jon gabim okej pja lajna fajin jetes
mkujtohet hera e 1 kur mpate thon tdu
mkujtohet koha kur thojshe me kon veq me mu
bashkimi jon ish i largt sa fundi i oqenait
po qishtu e kish perfundimin ky romani
fjalt qe pi thom tash ti mos i merr si lutje
veq po du met tregu qe bone gabim qe u ngute

ref2x.
E di qe kom gabu nuk ka mo lutje
qysh ja boj pa ty tash e tutje
kom gabu mir e di
se pranoj qe sjem bashk un dhe ti hej..

mr.reflex.

krejt tash mu ma bojn ty tka rrok dashnija
sum han mu per tjer po qitash pe sho qa osht vetmija
kisha pas qef edhe niher kohen me e kthy
mi rujt qato gabime qe i bona me ty
smuj me kuptu kaq let qe mujte me shku
mas krejt kohve tmira qe bashk kena kalu
per ty su kon shtir se ti je kon e msume
mas krejt kohve bashk i thu veq e kalume
um mungon perkdhelja jote ,du me kon nzemer tsaj
prej qe shkove ti veten me kujtime pe vraj
secili moment i joni ka me met kujtim
si klloshar me fotografi tani kom met nmjerim
smuj me pranu faktin me kon veq shok
kur tjom me ty mdoket qe jom ma i lumtri nbot
nuk jena mo bashk tash munesh me thon e harrume
kurr skom mi harru ato koh me ty tkalume...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Kg Man:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet