Kida
Kida
Kida
 • Emri i vërtetë:
 • Orhidea Latifi
 • Vendlindja:
 • Rahovec
 • Jeton në
 • Prishtinë
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 21 Dhjetor 1997
 • Horoskopi:
 • ♐ Shigjetari
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Kida është këngëtare shumë e njohur. Këngëtarja Orhidea Latifi ishte pjesë e OnRecords dhe të gjithë e njohin si Kida. Ajo jeton në Prishtinë me prindërit e saj.

Më datë 11 Janar 2014, Kida publikon videoklipin "Murder". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Soulkid (Uki Latifi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Kida u be fillimisht e njohur për publikun në performancën e saj në skenën e koncertit të DMX dhe videoklipi i "Murder" ka skena pikërisht nga ky koncert.

Më datë 27 Prill 2014, Kida publikon videoklipin "Rikthejm Na", në bashkëpunim me Mc Kresha. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga BimBimma, Mc Kresha, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Me këtë këngë, Kida u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2014 (2014), Kosova Fest 2014 (2014), SVFM 2014 (2014).

Më datë 26 Korrik 2014, Kida publikon videoklipin "O'najr". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, Era Istrefi, teksti u shkrua nga BimBimma, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 29 Gusht 2014, BimBimma publikon videoklipin "Murder (Remake)", në bashkëpunim me Kida.

Më datë 22 Nëntor 2014, Kida publikon videoklipin "M'ke Rrejt". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga BimBimma. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films. Hite te njepasnjeshme brenda vitit 2014 qe dominuan renditjet ne faqen teksteshqip.com.

Më datë 21 Mars 2015, Kida publikon videoklipin "Boni Zo".

Më datë 3 Korrik 2015, Mozzik publikon videoklipin "Premtimet", në bashkëpunim me Kida. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga vetë Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga XL Films. Me këtë këngë, Mozzik u paraqit në këto festivale: Top Music Awards 2016 (2016), Zhurma Show 2015 (2015).

Më datë 5 Dhjetor 2015, Kida publikon videoklipin "S'ki Ide". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getinjo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Më datë 26 Shkurt 2016, Kida publikon videoklipin "Mi Amore", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahu. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getinjo, Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Më datë 18 Maj 2016, Kida publikon videoklipin "Ja Kemi Nis". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Me këtë këngë, Kida merr pjesë në Zhurma Show 2016 në vitin 2016. Në Top Music Awards 2016, Kida ka fituar çmimin "Artist to watch".

Më datë 20 Korrik 2016, Getinjo publikon videoklipin "Ku Je", në bashkëpunim me Kida.

Më datë 9 Nëntor 2016, Kida publikon videoklipin "Uh Baby", në bashkëpunim me Xhensila.Muzika u punua nga ZzapnChriss.
Më datë 8 Mars 2017, Kida publikon videoklipin "Andërr".

Më datë 19 Prill 2017, Kida publikon videoklipin "Prince Quick".

Më datë 16 Qershor 2017, Kida publikon videoklipin "Don't Say No More", në bashkëpunim me Hcue.

Më datë 10 Korrik 2017, Kida publikon videoklipin "Pe Du". Muzika e këngës u punua nga ZzapnChriss, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Me këtë këngë, Kida merr pjesë në Zhurma Show 2017 në vitin 2017.

Më datë 11 Tetor 2017, Fero publikon videoklipin "Harroj", në bashkëpunim me Kida.

Në vitin 2017, Kida publikon albumin "Best Of".

Më datë 23 Dhjetor 2017, Kida publikon videoklipin "Kce". Muzika e këngës u punua nga ZzapnChriss, teksti u shkrua nga Fero, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss.

Më datë 21 Shkurt 2018, Kida publikon videoklipin "Ti".

Më datë 12 Maj 2018, Kida publikon videoklipin "Bileta". Muzika e këngës u punua nga ZzapnChriss, teksti u shkrua nga Fuego, Kida e Zzap, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 11 Korrik 2018, Kida publikon videoklipin "Mas". Muzika e këngës u punua nga ZzapnChriss, teksti u shkrua nga Fuego, Fero, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 17 Tetor 2018, Kida publikon videoklipin "Merri Krejt".

Më datë 30 Dhjetor 2018, Kida publikon videoklipin "Ka Je". Produksioni audio u realizua nga ZzapnChriss.

Më datë 19 Maj 2019, Kida publikon videoklipin "Deja Vu", në bashkëpunim me Lyrical Son dhe kënga e tyre është ritmike e zhanrit RnB. Muzika është punuar nga K-Master, gjersa për vargjet e tekstit janë kujdesur Lyrical Son dhe Erno. “Deja Vu” vjen e vizualizuar edhe me një klip mjaft të veçantë dhe veror, në të cilin dyshja shfaqen mjaft me stil. Për anën vizuale është kujdesur regjisori Alban Selimaj.

Më datë 12 Qershor 2019, Kida publikon videoklipin "Tela", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahun. Tekstin e këtij projekti e ka shkruar reperi BimBimma, kurse për videoklipin mjaft të veçantë të realizuar në Turqi, është përkujdesur Alban Selimaj.

Më datë 9 Nëntor 2019, Kida publikon videoklipin "Malli". Muzika e këngës u punua nga K-Master & Strike Beatz, ndërsa teksti u shkrua nga Lyrical Son, Erno & Kida. Produksioni audio u realizua nga PINT.

Më datë 28 Dhjetor 2019, Kida publikon videoklipin "Moti". Teksti i këngës u shkrua nga BimBimma.

Më datë 2 Korrik 2020, Kida & Mozzik publikojnë videoklipin "PP". Videoklipi u prodhua nga Imagine Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 1 Shtator 2020, Kida publikon videoklipin "Edhe Sa". Teksti i këngës u shkrua nga Mozzik, ndërsa orkestrimi u punua nga Mixey & Apollo. Produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 15 Dhjetor 2020, Kida publikon videoklipin "Drunk". Orkestrimi i këngës u punua nga Mixey & Apollo. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 21 Maj 2021, Kida & Samra publikojnë videoklipin "Lila". Orkestrimi i këngës u punua nga Mixey & Apollo. Produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 3 Korrik 2021, Butrint Imeri, Kida & Ledri Vula publikojnë videoklipin "Dale". Teksti i këngës u shkrua nga Butrint Imeri, Ledri Vula & Bardhi Idrizi. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.

Më datë 3 Shtator 2021, Kida publikon videoklipin "Dinero". Orkestrimi i këngës u punua nga Mixey & Apollo. Videoklipi u prodhua nga Entermedia, ndërsa produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 29 Tetor 2021, Kida publikon videoklipin "Ike". Teksti i këngës u shkrua nga Bardhi Idrizi. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.

Më datë 21 Dhjetor 2021, Kida publikon videoklipin "Mo Jo". Muzika e këngës u punua nga Mixey, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mixey & Apollo. Produksioni audio u realizua nga Mixey.

Më datë 21 Dhjetor 2021, Kida publikon albumin "Orchidé"

Më datë 5 Maj 2022, Kida & Ledri Vula publikojnë videoklipin "Tdu". Videoklipi u prodhua nga kompania Sekuencë.

Më datë 9 Qershor 2022, Dafina Zeqiri publikon videoklipin "Luje Belin", në bashkëpunim me Kidën. Muzika e këngës është kompozuar nga vetë Dafina Zeqiri, ndërsa jane bërë në bashkëpunim teksti, të cilin e kanë shkruar së bashku Elinel & Dafina Zeqiri, dhe orkestrimi, për të cilin kanë punuar bashkë RZON, PllumB & Deard Sylejmani. Produksioni audio u realizua nga RZON & Deard Sylejmani.

Më datë 3 Korrik 2022, Kida & Butrint Imeri publikojnë videoklipin "AM/PM". Kënga është kompozuar nga Çelik Lipa. Produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.

Më datë 3 Nëntor 2022, Kida publikon videoklipin "Ma Lujte". Muzika e këngës është shkruar nga vetë Kida, ndërsa tekstin e kanë shkruar në bashkëpunim BimBimma & Yll Limani.

Më datë 24 Dhjetor 2022, Kida & Dafina Zeqiri publikojnë videoklipin "Ai Me Mu S'o". Për muzikën e këngës kanë punuar bashkarisht Kida, Dafina Zeqiri & Bardhi Idrizi, ndërsa tekstin e shkroi Elinel. Videoklipi u prodhua nga kompania Sekuencë.

Më datë 19 Mars 2023, Kida publikon videoklipin "Leje". Për muzikën e këngës kanë punuar bashkarisht Kida & Rron Kai, ndërsa tekstin e shkroi Rron Kai. Videoklipi u prodhua nga kompania Sekuencë.

Më datë 23 Qershor 2023, Kida publikon videoklipin "Uru". Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records, ndërsa teksti u shkrua nga Elinel. Produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 13 Korrik 2023, Mozzik & Kida publikojnë videoklipin "Forever Together". Muzika e këngës u punua nga Deard Sylejmani, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Mozzik. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Deard Sylejmani.

Më datë 17 Gusht 2023, Kida publikon videoklipin "Fluturu", në bashkëpunim me Mc Kresha & Lyrical Son. Kënga është kompozuar nga BigDeal Records, ndërsa tekstin e kanë shkruar së bashku Mc Kresha, Lyrical Son & Elinel. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga BigDeal Records.

Më datë 23 Nëntor 2023, Kida publikon videoklipin "Vaj". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku Tonic, Denk, Dj Bannzz & DorantBeats kanë realizuar bashkë muzikën dhe tekstin e kësaj kënge. Produksioni audio u realizua nga Panda Music.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Kida »

Komente 1088