Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kino
 • Emri i Vërtetë:
 • Fetah Muqaku
 • Vendlindja:
 • Gjilan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 24 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 19 Nentor 1996
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
Këndon kryesisht: hip-hop

Kino është këngëtar i njohur. Fetah Muqaku i njohur si Gold Mc jeton ne Ferizaj. Me Rap Muzik Mirret Prej moshes 13 vjeqar (2009). Tekstet i Shkruan t'gjitha vet. Ka inspirim prej Reperit Gold AG.
Shkollen Fillore e kreu ne: Gjon Serreq, Vezir Jashari, Astrit Bytyqi. Pastaj vazhdoi shkollen Informatik-Kompjuterike FeriZaj.

Më datë 24 Shkurt 2018, Raperi i ri, Kino, ka sjellë projektin e tij më të ri muzikor me titull “STR”. Kënga është ritmike hip-hop, dhe është punuar nga vet Kino. “STR” është finalizuar edhe me klip, për të cilin janë kujdesur produksioni “Dezer Films”. Reperi e ka shkruar tekstin e këngës që është prodhuar nga DEZER Enterntainment.

Ky projekt, duket të jetë një fillim i mbarë për rep artistin e ri të skenës. Në të ardhmen, Kino pritet të vijë me realizime të tjera muzikore.

Më datë 19 Gusht 2018, Kino & Elona publikojnë videoklipin "Ti". Kënga është punuar nga Valon Miftari, ndërsa për masteringun është kujdesur Maik Wriede.

Më datë 17 Nëntor 2018, Kino publikon videoklipin "Asnjo Si Ti".

Më datë 19 Janar 2019, Kino publikon videoklipin "Ma Bella".

Më datë 24 Mars 2019, Kino publikon videoklipin "Asma", një këngë ritmike e zhanrit hip-hop. Producent i këngës është Auron Zeneli, gjersa për tekstin është kujdesur vet Kino. Kënga është vizualizuar edhe me klip, për xhirimet e së cilit është kujdesur produksioni Focus Films.

Më datë 27 Qershor 2019, Kino publikon videoklipin "Pa Mu".

Më datë 16 Gusht 2019, Kino & Rroli publikojnë videoklipin "Loco".

Më datë 9 Nëntor 2019, Kino publikon videoklipin "Sa Kujtime".

Më datë 8 Shkurt 2020, Kino publikon videoklipin "Melodi".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 0