Klea Dina
Klea Dina
Klea Dina
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Klea Dina është këngëtare. Klea Dina është nxënëse në shkollën e muzikës “Halil Kasapolli” dhe pjesë e korit të qytetit të Pejës “Siparantum Choir”. Ka garuar në shumë festivale në vend dhe më gjerë si: Kosovë, Shqipëri, Maqedoni e Veriut, Mal i Zi, Itali, Belgjikë, Gjermani etj., ku është vlerësuar me çmime. Ndër pjesëmarrjet më të rëndësishme rendit: talent show “Lshoja Zanin”, “Grand Prix Rising Stars International” “Grand Prix Online Rumania Festival”, “Preparing Stars Festival”, “Eurovision Online”, 2 herë fituese e vendit të parë në “Angel Voice” – Beograd dhe shumë çmime të tjera në festivale online.

Në Shtator 2022, Klea Dina merr pjesë në Kënga Magjike 2022 me këngën "Let You Go".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0