Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kledi Bahiti - Rastesi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  39

Nje rastesi nata me ty,
humbur mbi shtrat bejme dashuri, une edhe ti.
Mbi trupin tend shkrin trupi im,
vetem per pak zgjat kjo ndjesi, nje rastesi.
Ndoshta mund te jete nje enderr, ndjenje naive
Ndoshta do te ike me naten do te fiket

Jo nuk te le ty te shkosh
Nuk e le diellin te dale,
do te te mbaj, sfidoj gjithe jeten vetem per nje nate.
E nese veten genjej, si nje i humbur pa fat
mos e harro se gjithe jeta mund te zgjas dhe sa nje çast.

Jo nuk e di nata me ty, eshte thjeshte nje çast, a dashuri?
Nje rastesi
Une te jap zjarr ti me jep fryme
Nje dritherime mbi trupin tim
S’eshte rastesi
Ndoshta mund te jete nje enderr, ndjenje naive
ndoshta do te ike me naten do te fiket.

Jo nuk te le ty te shkosh
Nuk e le diellin te dale, do te te mbaj,
sfidoj gjithe jeten vetem per nje nate.
E nese veten genjej, si nje i humbur pa fat
mos e harro se gjithe jeta mund te zgjas dhe sa nje çast.

Jo nuk te le une te shkosh, nuk e le diellin te dale
Do te te mbaj e pushtoj gjithe jeten vetem per nje nate
E nese neser s’te gjej si nje i humbur pa fat
Mos e harro se gjithe jeta mund te zgjase dhe sa nje çast
Vetem nje nate , vetem nje nate
Nuk e harroj une gjithe jeten
S’mund ta harroj une gjithe jeten
Vetem nje nate, vetem nje nate
Gjithe jeten, nuk e harroj une gjithe jeten
S’mund ta harroj une gjithe jeten.


Ky tekst u dërgua nga Noah KolaKledi Bahiti
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/12/2014
Festivali: Kënga Magjike 2014


Kledi Bahiti - Rastesi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rastesi".
3. Video është e këngës "Rastesi", por nuk këndohet nga Kledi Bahiti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kledi Bahiti:


Komente 0