Dërgo Një album nga Vajzat Nga Kosova


Ju lutemi të sigurohuni që informacionet që po dërgoni të jenë të sakta. Albumi duhet të jetë i publikuar, ndryshe nuk do të pranohet nga moderatorët tanë. Këngët e albumit që nuk janë në teksteshqip, na i shkruani tek "Shenimet" me numrat perkatës në album. Faleminderit për kohën tuaj.

Titulli *:


Viti i publikimit:
Studio/Produksioni:


Vendosni numrin që mban secila këngë në album në katrorin anash titullit. Numrat duhen vendosur vetëm në titujt që bëjnë pjesë në këtë album dhe me numër nënkuptojmë numrin e tracklist-ës, d.m.th. numrin që kjo këngë ka në renditjen e këngëve të albumit. Për shembull: këngës që hap albumin i duhet vendosur në krah numri 1 dhe kështu me radhë (Të tjerat lërini bosh)
 •   A Te Kam Thane
 •   Ah Bukuroshe Nana Te Paska Rrit
 •   Bismilahi Me Ja Nis
 •   Dasma E Vllaut
 •   Dasma Madhe Po Fillon
 •   Degjoni Sa Shum Jena Gezu
 •   Dil Lulije Dil Te Ura
 •   Diten E Marteses
 •   Do T’bajna Nuse
 •   Dridhe Belin
 •   Dul Lulia Te Bunari
 •   E Kemi Vllaun
 •   E Martojm Vllaun
 •   Edhe Kur Ta Zhdrypim Lulien Prej Kerri
 •   Edhe Qka Dot Ban Nana E Mjer
 •   Flamuri Kuq E Zi
 •   Fluturoj Dallendyshja
 •   Fryni Era E Ma Muar Shallin
 •   Hajde Knojna
 •   Hajde Oj Lulie Ti Te Na
 •   Hajdi Motra
 •   Hanem Hanem E Kujna Je
 •   Her Kollan Her Gjamadan
 •   Hidhet Vallja E Pare Lulie
 •   I Ka Kjo Lulia Syt E Zi
 •   I Paska Lulija Syt E Zie
 •   Jena Gzu O Jena Gzu
 •   Jena Mbledh Jena Tubue
 •   Jena Mledh O Shok
 •   Jena Motra Kallabllak
 •   Ka Than Baba Per Me Kalle
 •   Kalle Kalle Qitja Tymin
 •   Kalle Me Def
 •   Kallma Cigaren
 •   Kemi Ngrit Flamurin
 •   Kjo Lulia Qan Qan Vetem Qan
 •   Kjo Lulia Thirr Oj Nane
 •   Kshyrni Qika Kshyrni Bija
 •   Kshyrni Shoqe
 •   Ku E Begenise
 •   Kur E Pash Oj Nan At Vajzen
 •   Kush Ka Dal Ne Valle
 •   Lot E Nanes
 •   Lujma Lujma Doren
 •   Lulie Belholla
 •   Lulie Zogu I Malit
 •   Lulien E Majna Ne Molla
 •   Lulija Me E Bardh Se Bora
 •   Lulija Ne Der Oj Nan
 •   Lulije Kunate Moj Belholle
 •   Lulije Lulije
 •   Lulije Lulije E Nxune Hanen
 •   Mashalla
 •   Mashalla Lulie Mashalla
 •   Mashalla Mashalla
 •   Mashalla Po I Bika Taman
 •   Mashallah Lulija Erdh Te Na
 •   Me Defa
 •   Me Na Ardh Nusja E Zoja
 •   Mir Se Erdhe
 •   Moj E Mira Nga Kosova
 •   Moj Lule Oskane
 •   Moj Sugarja Nanës
 •   Moj Syzeze
 •   Mos Harro Lulie
 •   Mos Harro Lulie O Ku Je Tu Shku
 •   Msiti
 •   Na E Kemi Vllaun
 •   Na Lulien
 •   Ndegjoni Ndegjoni
 •   Ne Dritaret Tona
 •   Ne Oborrin Ton
 •   Neve Nuk Na Dhimet Malli
 •   Nuk Na Dhimset Malli
 •   Nusen Te Cilen E Do Vet
 •   Nusja Jone E Mir
 •   O Fluturojme Edhe Shkojm N'havae
 •   O Hajdi Motra
 •   O Moj E Mira E Ksaj Mahalle
 •   Oj Lulie Me Buzet E Kuqe
 •   Oj Lulie Me Lule Ne Dore
 •   Oj Lulie Oj E Bukur
 •   Oj Lulie Pellumb I Bardhe
 •   Oj Lulie Sy Laroshe
 •   Oj Lulije O Llokum
 •   Oj Lulja E Blinit
 •   Oj Lumja Toka Që Shkel Me Kam
 •   Oj Nanë
 •   Oj Nuse
 •   Ore Vella I Motres O Zotri
 •   Paska Vesh Lulia Fustan
 •   Paske Shtatin Si Bajrak
 •   Po Knojna Me Def
 •   Po Lun Shota
 •   Po Rrezon O Barabar Me Lir
 •   Po Thot Baba Per Me Kall
 •   Po Vjen Nusja
 •   Pritna Pritna Baba I Lules
 •   Qaj Lulie Nen Hije Te Molles
 •   Qaj Moj Lule
 •   Qaj Syze Qaj Lulie
 •   Qenke E Mir Per Merak
 •   Qou Lulie E Puno Se Nuk Je Te Baba
 •   Rreth E Rreth I Rash Kosoves
 •   Sa Ka Malle Turki E Knena
 •   Sa Mir Vallzojne Gocat
 •   Sa Shum Jena Gzu
 •   Se Bashku Te Kenodjme
 •   Shkojshin E Thojshin
 •   Shum U Gezu Nana
 •   Shyqyr Vllau
 •   Sikur Flutur
 •   Thuj Nanes
 •   Ti Moj Bukuroshe E Sheherlive
 •   Tka Rrit Nana
 •   Ty Ta Ka Ble Lulie
 •   Ty Ta Ka Ble...
 •   Vallja E Pare
 •   Vishnja Prej Rrajes Thahet
 •   Vllau Jon
 •   Zonjush Kena Lyp E..

Shënime:
Ju lutemi të na tregoni ku keni arritur të gjeni informacion për këtë album.