Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com
  • Dërgoni Një përmbledhje


Ju lutemi të sigurohuni që informacionet që po dërgoni të jenë të sakta.
Përmbledhja duhet të jetë e publikuar ndryshe nuk do të pranohet nga moderatorët tane.
Poezite e përmbledhjes që nuk janë në teksteshqip, duhet ti dërgoni PËRPARA se të dërgoni një përmbledhje. Ne rast se mungojnë poezi, përmbledhja nuk do të publikohet e pa plotë.

Faleminderit për kohën tuaj.

Titulli *:


Viti i publikimit: Shtëpia botuese:

Numrat duhen vendosur vetëm në poezitë që bëjnë pjesë në këtë përmbledhje dhe në rendin e duhur, d.m.th. numrin që kjo poezi ka në përmbledhje. Për shembull: poezisë që hap përmledhjen i duhet vendosur ne krah numri 1 dhe kështu me radhë Vendosni numrin që mban secila poezi në përmbledhje. Numrat duhen vendosur vetëm në poezitë që bëjnë pjesë në këtë përmbledhje dhe në rendin e duhur, d.m.th. numrin që kjo poezi ka në përmbledhje. Për shembull: poezisë që hap përmledhjen i duhet vendosur ne krah numri 1 dhe kështu me radhë (Të tjerat lërini bosh)
  A Të Kujtohet
  Ah Sikur
  Aromë Shtëpie
  Asgjë Më Si Dikur
  Atë Ditë Me Shi
  Ç'ke Me Mua Mor Njeri
  Ç'ke O Popull Që Rënkon?
  Ç'më Duhen Lulet
  Çamëri Jerusalemi Im
  Çfarë Kanë
  Çohu Moj Nënë
  Ëndërr Për Ty
  Ëndërrat Gënjeshtare
  Barinjtë
  Bashkë Gjithmonë
  Berati
  Bijë Nuse Nuk Të Pashë
  Bised Me Vajzën Time
  Bleta
  Brenda Në Vjershë
  Brenda Në Vjershë
  Breznica Ime
  Bujku
  Burrë E Grua Tek Një Krua
  Burri I Lagjes Time
  Buzë Liqenit
  Bylbyl Ma Thuaj
  Bylbyli
  Dallgët E Detit
  Dashuria
  Dashuria Nuk Ka Moshë
  Dasma Skrapare
  Demokracia Genjështëre
  Deti Na Ndau
  Dhelpëra Dinake
  Dhia Dhe Gomari
  Dikur
  Dikur Ishe Miku Im
  Dimri
  Ditari Im
  Ditë Për Ta Shfletuar Librin
  Djali Plangëprishës
  Do Dalë Zemra Të Të Presë
  Drejtësia E Vrarë
  Dy Burra
  E Bukur Je Ti
  Fëmijët
  Fekse Dashurie
  Fjala E Frymëzuar
  Fjala E Mirë
  Fjala E Mirë Ka Vlerë
  Fjalët E Zemrës
  Fol Një Fjalë Të Mirë
  Fole Mirë
  Fshatit Tim
  Gënjeshtari
  Gënjeshtra
  Gjakmarrja
  Gjel Kaposhi
  Gjuha Shqipe
  Gjyshi Im
  Gjyshit Tim
  Gjyshja Ime
  Grindaveci
  Hajduti Dhe Gjurma
  Humbe Fare
  I Huaj
  I Mençuri
  I Pa Shpresë
  I Pasuri
  I Thash Valëve Lamtumirë
  I Vetmuar Po Bëja Një Shëtitje
  Ike Shpejtë Miku Im
  Ikni Nga Mallkimi I Prindërve
  Iku Dhe Një Behar
  Iku Dimri
  Iku Edhe Një Ikon
  Ish Burrë I Mirë
  Ishin Vitet E Nëntdhjeta
  Ishte Ditë E Gjatë Sot
  Ja Ku Jam
  Jam Apo Nuk Jam
  Jam Një Lis I Vjetër
  Jeta Mashtrim Më Është Dukur
  Jetim Nuk Jam
  Kam Një Brengë
  Këngët E Popullit Tim
  Kohë E Keqe Për Pleqërin
  Korça Ime
  Kosovë Si Je ?
  Kosovës Sime
  Krojet E Dashurisë
  Ku Po Vemi ?
  Kujtime Nga Burgu
  Kujtime Për Gjyshin Tim
  Kur Burri Rënkon
  Kur Do Vi ?
  Kur Lindëm Djalë
  Kur Ti Ishe Larg
  Kur Unë Isha Mbret
  Kush Fitojë
  Kush Ta Vrau Dashurin
  Lahuta Shqiptare
  Lamtumirë O Nënë
  LamtumirË Viset E Mia
  Le Të Duam
  Lere Atë Në Hallin E Tij
  Letër Nga Burgu
  Letra E Parë
  Libri Miku Im
  Lotët E Ndarjës
  Lugina Ime
  Lule Gjaku
  Lulja Erë Mirë
  Lumi Im
  Lypësi
  Mall Për Ty
  Më Falë
  Më Gënjeve
  Më Lerë O Detë
  Më Prit ....
  Më Prit O Nënë
  Mërgimi Plagë E Vjetër
  Mërgimtarët
  Mësuesit Tim
  Mbi Themelet E Kalasë
  Me Ëndrrën
  Me Besa Besë
  Me Varkë Dashurie
  Medalja Ka Dy Anë
  Mendjemadhi
  Mora Rrugë
  Mos Akuzo
  Mos Dysho
  Mos Më Bëni Lëvdat
  Mos Më Thoni Se Ka Vdekë
  Na Ishte Njëherë Mitrovica
  Nastradini Me Shokë
  Nata E Errët
  Në Drein E Dashurisë
  Në Qiellin E Dashurisë
  Nëna Ime
  Ndrojtjen Tek Unë E Theve
  Ne TË Dy
  Netët E Arta
  Ngelem Pa Gurë Varri
  Ngjyrat E Vendlindjës
  Një Jetë Me Shpresën
  Njeriu Dhe Kafsha
  O Burra Në Qytet
  O Burra Në Qytet
  O Moj Shqipëri
  Orët E Fundit
  Pëllumbat E Bardhë
  Për Mikëpritjën
  Për Pak Dështova
  Përtaci
  Pësimi Është Mësim
  Perëndia
  Pleqëria
  Plisi
  Po Çuditem
  Po Korrim Çfarë Mbollëm
  Poezit E Mallit
  Populli Im
  Pranvera
  Prizereni
  Pse Luan Me Mua
  Pse Nderton Mure O Njeri?
  Pse Qanë
  Pushteti
  Rri Largë Së Keqës
  Rrugë Pa Fund
  Sa Do Doja
  Sa S'më Rrëshqiten Këmbët
  Shikimi I Saj
  Shkruaj Vargje Të Arta
  Shpirti Yt
  Shtëpia Pa Themel
  Si Natë
  Si Një Ëndërr Dashurie
  Si Përrallë
  Smira
  Takimi I Parë
  Të Varfërit
  Thashethemet
  Ti Ishe Ziliqare
  Tradhëtaret
  Tradhëtari
  U Çmalla Me Krua
  U Shua Zjarri
  Ujku I Zi
  Ujku Lugat
  Unë Jamë I Pasur
  Ura
  Vajtim Për Luginën
  Vargje Ndryshe
  Vargjet E Mërgimtarit
  Varri S'bëhet Lapidar
  Vëllezërit Dembela
  Vendlindja Ime
  Vendlindja Ju Uron
  Vjeshta
  Vogëlushi Me Kanaçe
  Zgjohu Shoqëri

Shënime:
Ju lutemi të na tregoni ku keni arritur të gjeni informacion për këtë përmbledhje.

(Mund të lihet bosh)teksteshqip.com © 2007 - 2019