Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Na Ishte Njehere

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Na ish dhe një vajzë
Tani nuk është më
Ndoshta diku puthet
A ndoshta diku flë

Na ishin edhe dy sy
Tani nuk më shikojnë
Ndoshta diku puthen
Apo diku lotojnë

(refreni)
Kështu na shkoi rinia
Si ikën një pranverë
Dhe mbetet veç të themi
Na ish na ish një herë

Na ishin dy gërsheta
Si to nuk kish të tjerë
Ndoshta sonte krehen
A ndoshta janë të prerë

Ishin dhe dy faqe
Të kuqe porsi mollë
Ndoshta diku skuqen
Apo ndoshta rrudhen

(Refreni...)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)