Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Eranda Libohova - Bota Iluzion

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Fjalë dashurie, det mrekullie
Nga ty sa shpesh dëgjoja
Ku e dija unë kuptimin e tyre
Vetëm doja dashurinë unë të ndjeja…

Fjalën "Të Dua" nga buzët e tua
Më the të lutem shqiptoje
Nuk je hije që më ndjek ti mua
E vërteta ti je bota ty të dua...

Fluturoja me avionin
Qe e lindi imagjinata
Ku e dija unë kufirin
Ku ish dita, ku ish nata...

Le të vdisja asgjë s'doja
Bota ish në kraht e mia
Vetëm fjalë kisha dëgjuar
Është e çmëndur dashuria

(refren)
Çastin jetoj, s'dua të mendoj
Jeta është një film, është si një loojë...

Jeetoj ndonjëherë dhe kot
I trazuar shpirti gaz e lote...
E gjithë bota iluzion është
Iluzion…

Fjalë dashurie, det mrekullie
Nga ty sa shpesh dëgjoja
Ku e dija unë kuptimin e tyre
Doja doja dashurinë unë të ndjeja…

Nuk je hije që më ndjek ti mua
E vërteta ti je bota, ty të dua

Fluturoja fluturoja…

Dhe të vdisja asgjë s'doja
Bota ish në kraht e mia
Vetëm fjalë kisha dëgjuar
Është e çmëndur dashuria

(refren)
Çastin jetoj, s'dua të mendoj
Jeta është një film, është si një loojë...

Jeetoj ndonjëherë dhe kot
I trazuar shpirti gaz e lote...
E gjithë bota iluzion është
Iluzion…
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)