Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Çela & Nertila Koka - Cel Si Gonxhe Dashuria

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Erdha tek ty,
me drite ne sy.
Asnje fjal' s'fola une,
zemrat thane aq shume.
Zambake te bardhe,
celi per ne,
kjo dashuri,
e re.

Jo s'e harroj,
me mall kujtoj;
lulja thosh: Lulezoj,
zemra thosh: Dashuroj.
Si deti i gjere,
kendoj,
nje jete te tere
s'pushoj.

(refreni)
Neper shtigjet ku cel jeta, shok i dashur ty te gjeta,

une ty.
Moj rini, rini me nure, ku hedh hapin celin lule,
c'bukuri,

Ne krahe na mori jeta plot lumturi,
dhe u lind motiv i ri;
vrapon tek une,
une fluturoj tek ti,
fluturooooooj...
Shtigjeve ku rend rinia cel si gonxhe dashuri e re!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)