Më mbaj mend (për 1 muaj)

Poni - E Lum Moj Kush I Ka

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ç’po kendojne bilbilat
o moj fushave, fushave,
moj xhan me lule
fushave

o lum moj kush I ka
e lum moj kush I do
e lum ata bandilla
qe lozin me to

ç’po kendojne bilbilat
o moj maleve, maleve,
moj xhan me lule
maleve

ç’po kendojne bilbilat
o moj puseve, puseve
moj xhan me lule
puseve
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)