Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - Ti Nuk Eksiston

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Prap të dëgjoj ty, se si më flet,
s’mund të shoh në sy dhe kur se pret,
fjalën n’fyt ta lë nuk dua të t’shoh më
prej teje unë nuk dua asgjë,
pse po me shikon me aq habi
Cka po të mundon tregom tani
Unë shqip po të flas, nuk dua që ta zgjas
S’me intereson nëse ti plas

Refrain:
Larg nga syt e mi dua të jesh ti
Pse s’kupton
Mos u bë fëmijë se koha po te shkon
Larg nga syt e tu do t’jem edhe unë
Përgjithmonë unë të kam tregu
Asgjë nuk me mungon
Se ti për mua nuk ekziston

Kur do ta kuptosh që nuk ke shpresë
Fillo të mendosh dhe bë nje kthesë
Larg prej meje shko
Nga e para krejt fillo
Fito nje zemër tjetër
Provo

Unë kështu jam mire
S’më duhesh ti
Ndjehem shumë e lire pa asnjëri
Dhe do të vazhdoj
Si dua të jetoj, për askë tjetër
Nuk kam nevojë

Refrain:
Larg nga syt e mi dua të jesh ti
Pse s’kupton
Mos u bë fëmijë se koha po te shkon
Larg nga syt e tu do t’jem edhe unë
Përgjithmonë unë të kam tregu
Asgjë nuk me mungon
Se ti për mua nuk ekziston

pse po me shikon me aq habi
Cka po të mundon tregom tani
Unë shqip po të flas, nuk dua që ta zgjas
S’me intereson nëse ti plas

Refrain:
Larg nga syt e mi dua të jesh ti
Pse s’kupton
Mos u bë fëmijë se koha po te shkon
Larg nga syt e tu do t’jem edhe unë
Përgjithmonë unë të kam tregu
Asgjë nuk me mungon
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)